Téměř se zdvojnásobil počet řidičů jedoucích pod vlivem alkoholu, o polovinu narostla řada šoférů jedoucích příliš rychle a stejně se zvýšil počet těch, kteří byli přistiženi při řízení s mobilem v ruce. Nepřipoutaných řidičů a aut v nevyhovujícím technickém stavu bylo stejně jako před týdnem.

„Nejopilejším řidičem byl jednadvacetiletý muž z Bílovic, který řídil v sobotu v jedenáct hodin večer felicii ve Starém Městě. Když ho policisté zastavili, měl v dechu opakovaně kolem 2,5 promile,“ sdělil uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental. Hlídka mu na místě zakázala další jízdu a zadržela řidičský průkaz. Mladík je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až rok vězení a zákaz řízení až na deset let.

Policisté se museli potýkat také s riskantním chováním motorkářů v Kunovicích. Dva z nich v úterý v podvečer zaplatili tučné kauce. Ulicí Novoveskou, kde se má jet maximálně 50 km/h se jeden hnal rychlostí 96 km/h a druhý 80 km/h. Dopravní policisté jejich rychlost změřili radarem a muže na silničních motorkách suzuki zastavili. „Vzhledem k závažnosti přestupku, kdy za jeho spáchání hrozí kromě pokuty i zákaz činnosti, vznikla důvodná obava, že se muži budou vyhýbat správnímu řízení, a tak jim policisté uložili kauce,“ uvedl Mergental. Čtyřicetiletý muž jedoucí dvakrát rychleji, než je stanoveno, zaplatil kauci šest tisíc korun. Ve správním řízení může za svou jízdu dostat pokutu až deset tisíc korun a zákaz řízení od šesti měsíců do jednoho roku. Jeho o rok mladší a trochu pomalejší kolega může počítat s pokutou až pěti tisíc korun. Jeho kauce byla ve výši pěti tisíc.