Před půl desátou dopoledne sjížděla skupinka mladíků na skateboardu ulicí Palánek. Zatáčeli doprava do ulice V Zahradě, kterou v té chvíli v protisměru osobní volvo. Řidič jel uličkami pomalu, a když uviděl skupinu na skatech, zpomalil ještě víc. „Všichni skateboardisté projeli bez problémů, ale poslední z nich nezvládl průjezd a začal přejíždět do protisměru. To už volvo téměř stálo. Mladík na skatu narazil do levé přední části auta a spadl na zem. Při pádu utrpěl tržnou ránu na noze," popsal nehodu mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Řidič volva poskytl sedmnáctiletému mladíkovi první pomoc, ten byl následně převezen do nemocnice. Dechové zkoušky na alkohol byly u obou negativní. Ze zavinění nehody je podezřelý mladík na skateboardu, který se nechoval v silničním provozu ohleduplně a ukázněně a ohrozil život a zdraví jak své, tak řidičovo.

„Dopravní policisté, kteří okolnosti nehody vyšetřovali, zjistili, že volvo má téměř půl roku propadlou lhůtu technické kontroly," dodal Aleš Mergental