O jejich hororový zážitek se postarala kolize osobního auta s vlakem, po níž náraz odmrštil vůz i s řidičem do vln řeky Olšavy.

„S manželem jsme večer slyšeli přijíždět vlak od Uherského Hradiště. Najednou rána a brždění soupravy. Tak jsme vyběhli ven. Z jedné strany k nám přicházel strojvedoucí a od koryta řeky totálně promočený a zmatený řidič,“ přiblížila Deníku svůj nepříjemný zážitek obyvatelka kunovické lokality, kde k havárii došlo, bydlící v sousedství železničního přejezdu a mostu přes řeku Olšavu.

„Byla to scéna jak z Titaniku. Auto pod vodou s nadzvednutou zadní částí a ke dnu svítícími světly. Šofer byl durch mokrý, tak jsme mu vyslekli tričko a manžel mu dal suchou bundu,“ dodala Kunovjanka.

Dvaatřicetiletý řidič vozidla Peugeot podle policistů při jízdě k ulici Ve Strhanci a zatím z nezjištěných příčin vjel na železniční přejezd, který signalizoval blížící se vlakovou soupravu a došlo ke střetu.

„Nárazem bylo vozidlo odhozeno do řeky Olšavy. Řidič auta utrpěl zranění, se kterými byl převezen do Uherskohradišťské nemocnice k ošetření,“ informoval policejní mluvčí Radomír Šiška.

Dechová zkouška podle něj vykázala u řidiče automobilu téměř jeden a půl promile alkoholu. Ve vlaku cestovalo jedenáct osob. Nikdo další nebyl zraněn.Na místě zasahovali profesionální hasiči z Uherského Hradiště a Zlína společně s drážními hasiči.

„Cestující z vlaku přepravil do Veselí nad Moravou náhradní autobus drážních hasičů. K vytažení utopeného peugeotu z řeky si velitel zásahu na místo povolal vyprošťovací automobil. Pomocí něj hasiči vytáhli vůz z vody,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Předběžná škoda na hmotném majetku byla vyčíslena na 900 tisíc korun. Dopravní policisté společně s kriminalisty nehodu nadále šetří.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Policejní honička ve Valašských Kloboukách

Policejní honička ve Valašských Kloboukách | Video: Iva Nedavašková