Událost viděli náhodní kolemjdoucí, kteří ihned zavolali na tísňovou linku. Komplikací bylo, že v místě nebyl mobilní signál a pro zavolání museli vyběhnout na kopec.

„Na místo nehody jako první přijeli dobrovolní hasiči z Korytné, kteří zahájili laickou resuscitaci řidiče. Po příjezdu našich posádek na místo si pacienta do péče převzaly zdravotnické týmy. I přes jejich veškerou snahu řidič svým těžkým zraněním na místě podlehl,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Gabriela Netopilová Sluštíková.

Nehoda dvou cyklistů v Mařaticích: Policie hledá svědky
Nehoda dvou cyklistů v Mařaticích: Policie hledá svědky

Na místo nešťastné nehody se dostavil také starosta Korytné Josef Klon, který Deníku podal doplňující informace.„Ze svahu jel dotyčný po místní asfaltce hodně rychle dolů. Najednou ho to ale rozhodilo a on ze silnice vyletěl bokem a narazil přímo do stromu,“ popsal starosta.

Problémy se čtyřkolkáři podle slov Josefa Klona nastaly v Korytné někdy zhruba před šesti lety, kdy těchto strojů v obci registroval kolem pěti desítek a množily se tam na ně stížnosti.

„V té době jsem proto zorganizoval takový čtyřkolkářský sraz a udělal jsem jim tam přednášku. Od té doby je klid, nikdo nejezdí, kde nemá a stížnosti ustaly. Motorkáři to pochopili, umravnili se a nikdo už neblázní, jako tento chlapík, který bohužel za svou divokou jízdu zaplatil životem,“ dodal Josef Klon závěrem.

Motorkáři se střetli u Buchlovic. Tři zranění
Motorkáři se střetli u Buchlovic. Tři zranění

U nedělní havárie zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. „Veškeré okolnosti této tragické události zjišťují kriminalisté z Uherského Hradiště ve spolupráci s dopravními policisty,“ doplnila Monika Kozumplíková.