I včera příznivci jednoho z nejlepších českých hráčů současnosti smutnili na sociálních sítích, řada z nich přišla zapálit svíčku ke zlínskému Zimnímu stadionu Luďka Čajky. „Byl to dobrý hokejista, dobrý chlap. Je to tragédie,“ sdělil Jakub Štěpnica ze Zlína. Spontánně se zachovali žáci ze zlínské Základní školy Emila Zátopka, kterou Karel Rachůnek od třetí do sedmé třídy navštěvoval. „Děti přišly dokonce v černém, samozřejmě jsme na něj zavzpomínali v rozhlase a máme tady i takovou vzpomínkovou nástěnku,“ řekl ředitel Lubomír Vývoda.

Tragédii včera v kabině těžce nesli i extraligoví hráči Zlína. Špatně na tom byl Petr Čajánek. Mimo další se osobně znal i se slovenským hráčem Pavlom Demitrou. „Ve středu se mi honilo hlavou tolik věcí, protože v letadle byla spousta mých kamarádů, se kterými jsem trávil spoustu času. O čem mohu nyní jedině přemýšlet, jsou jejich děti a rodiny kluků. Hokej není v takových chvílích důležitý,“ poznamenal tichým hlasem.

Smuteční pochod na dnešní podvečer připravili zlínští hokejoví fanoušci. Sraz je naplánován na 18.30 hodin na zlínské náměstí Míru. Průvod by se měl následně vydat přes tržnici k zimnímu stadionu.