Řeč je o kamionu značky Volvo, který havaroval ve středu 1. listopadu kolem půl jedné odpoledne na hlavním tahu přes Chřiby nedaleko obce Staré Hutě. Tento úsek je značně rizikový, jen letos se tam stalo už osm nehod.

„Musím říct, že ze strany policie či silnic tam pro bezpečnost asi víc udělat nejde, v těch místech je značení i zpomalovací asfalt. Je to vyloženě o řidičích, kteří musí být pozorní a přizpůsobit rychlost,“ nechal se slyšet Michael Lapčík, který bydlí ve Starých Hutích.

Jeho manželka shodou okolností středeční nehodu viděla.

„Byla přímo za ním. Říkala, že asi musel zaspat, protože jel pořád rovně a vůbec nezatočil.“ 

Tuto domněnku potvrdili policisté.

„Šedesátiletý řidič vlivem únavy upadl do mikrospánku. V místě, kde rovný úsek přechází v levotočivou zatáčku, plynule vyjel s vozidlem vpravo mimo silnici a sjel ze svahu do keřů,“ popsala nehodu policejní mluvčí Milena Šabatová.
Místo nehody zajistili hasiči.

„Únik provozních kapalin se naštěstí nepotvrdil. Nehoda neblokovala plynulou dopravu a nehrozilo žádné další nebezpečí,“ uvedl Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje, podle kterého vyproštění a odtah nákladního automobilu zajistil jeho majitel.

Řidiči, který naštěstí vyvázl nezraněný, byla na místě uložena bloková pokuta. Škoda vznikla na dopravním značení, vozidle a návěsu. Předběžně je vyčíslena na 205 tisíc korun.

 Podobné události nejsou v tomto úseku ojedinělé, policisté a hasiči tam zasahují doslova co chvíli. Jen v letošním roce tam došlo k osmi dopravním nehodám. Například 1. dubna vyletěl ze silnice třiadvacetiletý řidič peugeotu. On i jeho spolujezdec utrpěli lehká zranění.

„O rizikový úsek se nejedná, hlavními příčinami těchto nehod byly vysoká rychlost a nepozornost,“ poznamenala Milena Šabatová.