Na střeše například skončil devětadvacetiletý řidič, který mířil ze Slavičína na Vlachovice. „Muž vyjel z cesty, kde se s vozidlem přetočil přes střechu a narazil do betonového plotu bývalých kasáren,“ sdělila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Podobně dopadl i osmadvacetiletý muž. Ten otočil svou škodovku na střechu v Bohuslavicích u Zlína. „Řidič tvrdil, že se mu udělalo nevolno. Auto vyjelo z cesty, sjelo po trávě do koryta potoka a přitom se převrátilo. Muž i jeho spolujezdec utrpěli lehká zranění,“ konstatovala mluvčí. Na voze vznikla škoda za přibližně dvě stě tisíc korun.

Ke srážce dvou aut zase došlo večer mezi obcemi Kelníky a Částkov. „Nehodu podle všeho zavinil dvacetiletý řidič opelu, který vjel příliš rychle do dlouhé zatáčky. Přejel do protisměru a narazil do protijedoucího auta třicetileté ženy. Ta se mu snažila vyhnout a vyjela vpravo mimo cestu,“ popsala další havárii policejní mluvčí.

Od začátku července se stalo na Zlínsku už 145 nehod. Loni ve stejnou dobu měli policisté v evidencích už tři stovky havárií. (šar)