„Při jízdě z kopce dolů ve směru na Brno přejel kamion v pravotočivé zatáčce zatím z neznámých příčin do protisměru, vyjel mimo silnici a narazil do vzrostlého stromu. Po nárazu začalo vozidlo hořet, sedmapadesátiletý řidič z Hodonínska na místě zemřel," uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Požár nákladního auta byl hasičům nahlášen krátce před čtvrt na šest navečer a ihned k němu vyrazili profesionální hasiči z Uherského Hradiště i dobrovolní hasiči v Buchlovicích a Koryčanech. K hořícímu vozu vyjely celkem čtyři automobilové stříkačky. „Kabina nákladního automobilu byla v době příjezdu hasičů z Buchlovic celá v plamenech a požár se rozšířil i na návěs. Po uhašení požáru hasiči objevili v kabině vozu torzo lidského těla. Ve 20. 11 hodin začal navíc hořet strom, do kterého nákladní automobil narazil. O jeho uhašení se postarali profesionální hasiči z Uherského Hradiště.

Ve Zlínském kraji jde podle dostupných informací o pátou smrtelnou dopravní nehodu, která se stala o letních prázdninách. V červenci nepřežil motocyklista střet s osobním vozem u Poličné na Vsetínsku, šestašedesátiletá řidička zahynula při srážce dvou osobních aut ve Fryštáku na Zlínsku a řidič osobního vozidla nepřežil střet s vlakem v Chropyni na Kroměřížsku. Začátkem srpna si vyžádala život i kolize dvou osobních aut u Jablůnky na Vsetínsku.