„Krátce před šestou hodinou projížděl obcí Podolí třiačtyřicetiletý řidič vozidla značky Opel Vectra. Ve chvíli, kdy vyjížděl z vedlejší silnice směrem na Veletiny, zřejmě přehlédl řidičku octavie, která jela po hlavní silnici a nedal jí tak přednost. Následkem toho došlo ke střetu, při kterém se zranili oba řidiči včetně spolujezdce z vozidla Opel Vectra,“ uvedla mluvčí policistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová.

Záchranáři je převezli do Uherskohradišťské nemocnice. Alkohol u řidičů podle Mileny Šabatové vyloučila dechová zkouška. Škoda na vozidlech je předběžně vyčíslena na 140 tisíc korun.

Druhá nehoda se stala před půl devátou v Uherském Brodě v ulici Prakšická.

„Osmasedmdesátiletý řidič Škody Felicie jel od Prakšic a protože se dostatečně nevěnoval řízení, narazil do u krajnice stojícího nákladního vozidla. I tento řidič byl se zraněním převezen do Uherskohradišťské nemocnice,“ doplnila policejní mluvčí.

I v tomto případě vyšla dechová zkouška negativní. V tomto případě škodu na vozidlech odhadli na třicet tisíc korun. Obě dopravní nehody jsou i nadále v šetření.