Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Policie v současné době hledá svědky kvůli objasnění celé události, její okolnosti jsou totiž nejasné. Na místě zemřel jednapadesátiletý muž, třiapadesátiletá chodkyně skončila s těžkým zraněním ve zlínské Baťově nemocnici.

„Jelikož jsou okolnosti střetu nejasné, žádáme svědky, aby se ozvali na linku 158 nebo na kteroukoli policejní služebnu,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Dodala, že se policisté domnívají, že dopravní nehodu musel někdo vidět, jelikož se jedná o velmi frekventované místo. Je možné, že lidé, kteří nehodu viděli, pak odešli na vlakové nádraží a odjeli.

„Žádáme všechny svědky, aby se policistům ozvali,“ vyzvala policejní mluvčí. Provoz byl na místě v době vyšetřování dopravní nehody až do 18 hodin řízen policisty kyvadlově.

Nepřímým svědkem události byl student ze Šumic.

„Viděl jsem na místě tři policejní auta a hasiče. Kousek za přechodem byl zastavený autobus a dopravu řídili policisté,“ popsal, co viděl, Matěj Maděra s tím, že v době, kdy se na místě vyskytoval, zpovídala policie řidiče odstaveného autobusu.