„Žena jela ve směru od Hluku a zřejmě vlivem únavy upadla do mikrospánku. Vozidlem proto vyjela vpravo mimo silnici, kde narazila do směrového sloupku. Poté se auto převrátilo na pravý bok,“ popisovala Milena Šabatová první z karambolů.

Nehoda však podle jejích slov měla pokračování v tom, že když okolo projížděl řidič vozidla Hyundai viděl převrácené auto, zastavil u krajnice z důvodu poskytnutí první pomoci.

Jenže za ním jela fabie, jejíž řidič zřejmě dostatečně nesledoval provoz na silnici a do hyundaie zezadu narazil.

„Přivolaní záchranáři převezli do nemocnice zraněnou ženu z převráceného vozidla. Nikdo jiný zraněn nebyl. Škoda na sharanu je vyčíslena na 83 tisíc korun. Na fabii a hyundai škoda dosáhla na 30 tisíc korun,“ dodala mluvčí k případu.

V sobotu odpoledne se obětí své nepozornosti stal řidič motorky značky Yamaha.

V Babicích pozdě zareagoval na před ním zpomalující ford, do kterého narazil a ze stroje spadl na silnici.

Záchranáři ho se zraněním převezli do Uherskohradišťské nemocnice. V tomto případě je škoda vyčíslena na padesát tisíc korun.

V neděli odpoledne pak skončil na střeše u silnice řidič vozidla Daewoo Matiz.

Mezi Bunčem a Modrou zřejmě vlivem vysoké rychlosti po projetí horizontu dostal smyk a vyjel mimo vozovku, kde havaroval.

Zranění utrpěl jak řidič, tak i jeho spolujezdkyně. U všech účastníků dopravních nehod podle Mileny Šabatové policisté alkohol vyloučili dechovou zkouškou.

„Upozorňujeme řidiče, aby při jízdě dodržovali pravidla silničního provozu, byli obezřetní, naplno se věnovali řízení a nepřeceňovali své řidičské schopnosti. I chvilka nepozornosti může způsobit nemalé potíže a následky dopravní nehody tak mohou být i tragické,“ varuje policejní mluvčí.