Ta nejvážnější se stala kolem 12.30 hodin na křižovatce na silnici I/50 mezi Veletinami a Hradčovicemi, kde se motorkářka srazila s dodávkou.

„Pacientka si stěžovala na bolest pánve, měla zlomené levé zápěstí a utrpěla několik oděrek a drobnějších ran. Lékař mimo jiné konstatoval podezření na poranění páteře,“ uvedla mluvčí ZZS Zlínského Kraje Gabriela Netopilová Sluštíková.

Záchranáři ženu imobilizovali krčním límcem, naložili jí končetinové dlahy i pánevní fixátor, podali medikamenty tišící bolest a další nezbytné léky. Za stálého monitoringu životních funkcí ji následně převezli do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

Nechtěná návštěva vinohradu se muži stala osudnou. S více než 2,5 promile alkoholu v dechu netrefil výjezd křižovatky
Naboural vinohrad. S více než 2,5 promile netrefil řidič výjezd křižovatky

K podstatně méně závažné nehodě vyjížděla v sobotu v podvečer záchranářská posádka ze Zlína.

„Na silnici mezi Zlínem – Vršavou a Fryštákem podle našich informací řidič motocyklu raději vjel do příkopu, aby zabránil větší kolizi s automobilem. Zranění utrpěli jak řidič motorky, tak i jeho spolujezdkyně. Oba naštěstí skončili jen s lehčím zraněním, především si stěžovali na bolest žeber,“ řekla mluvčí ZZS Zl. kraje.

Zdravotnický tým je oba zajistil v rámci přednemocniční neodkladné péče a poté převezl do úrazové ambulance zlínské nemocnice.