K prvnímu karambolu, do Bánova vyrazili profesionální hasiči z Uherského Brodu i z Uherského Hradiště krátce před 22.30.

„Vzápětí po výjezdu jednotek ze stanic byla na operační středisko nahlášena další dopravní nehoda osobního a nákladního vozu přímo na křižovatce v Uherském Brodě, kam zamířili uherskobrodští hasiči,“ informoval mluvčí krajských hasičů ve Zlíně Pavel Řezníček.

Při havárii nákladního a osobního automobilu se podle něj zranila jedna osoba, která při příjezdu hasičů už byla v péči záchranářů.

„Jednotka tedy pokračovala do Bánova, odkud bylo hlášeno nutné vyproštění osoby. K události do Uherského Brodu byli mezitím přesměrováni profesionální hasiči z Uherského Hradiště,“ doplnil Pavel Řezníček.

„Po příjezdu jednotky z Uherského Brodu do Bánova bylo patrné, že zde došlo také ke střetu osobního a nákladního vozu, kde byla jedna zraněná osoba v péči záchranářů a její vyproštění nebylo nutné,“ doplnil mluvčí hasičů s tím, že hasiči z obou stanic následně zajistili místa nehod a provedli protipožární zabezpečení havarovaných vozidel.