Nákladní auto slovenské společnosti jelo od Brna a v protisměru jel linkový autobus od Uherského Hradiště. Na levém předním kole tahače praskla pneumatika a kamion začal směřovat doleva do protisměru. Pro řidiče se stal kamion naložený strojním zařízením téměř neovladatelný a začal přejíždět do protisměru. Řidič protijedoucího autobusu se snažil co nejvíce vyhnout vpravo, ale přesto došlo k bočnímu střetu.

„Při nárazu došlo k vysypání skel na levé straně autobusu a střepy následně zranily cestující. Autobusu se po pár desítkách metrů podařilo zastavit. Kamion po srážce pokračoval vlevo mimo silnici, najel do lesního porostu a zastavil se až o vzrostlé stromy. Jednačtyřicetiletý řidič kamionu vyvázl se zlomenou nohou a drobnějšími zraněními," uvedl Aleš Mergental.

Na místo vyjely všechny složky IZS. Dopravní policisté tranzitní tah uzavřeli po dobu ošetřování zraněných, zadokumentování stop a odklízení následků nehody. Provoz byl odnovem po více než dvou hodinách. Někteří cestující byli ošetřeni na místě, třináct jich bylo převezeno na ošetření do nemocnice. Policisté zajišťují kamion k dalšímu zkoumání a budou detailně zjišťovat jeho technický stav včetně kvality pneumatik, na kterých kamion jel.