Řidič nákladního auta s přívěsem začal couvat. Jenže si nevšiml kam a do čeho. Díky jeho nepozornosti naboural do renaultu, který stál na parkovišti a do přístřešku autobusové zastávky. „Škoda je předběžně odhadnuta na necelých šestnáct tisíc korun. Řidič si vysloužil blokovou pokutu," uvedla Milena Šabatová, inspektorka hradišťské policie.

V deset hodin došlo ke srážce dvou octávií na křižovatce v Kunovicích u tamní školy. Osmapadesátiletá řidička vyjela z ulice Červená cesta směrem na Ostrožskou Novou Ves. Žena zřejmě přehlédla dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě" a vjela do křižovatky v době, kdy od Ostrožské Nové Vsi jel čtyřicetiletý řidič. Při srážce došlo ke zranění muže. Ten byl odvezen k ošetření do Uherskohradišťské nemocnice. Škoda na vozidlech se vyšplhala na sto čtyřicet tisíc korun.

Ke třetí dopravní nehodě vyjížděli policisté mezi Nedakonice a Staré Město. Asi zamyšlený devětačtyřicetiletý řidič roomsteru, který jel od Nedakonic, nestačil včas zareagovat na před ním zpomalující felicii. „Řidič roomsteru se chtěl vyhnout srážce a strhl řízení vlevo do protisměru. Tam ale narazil do zrovna projíždějící felicie," popsala Milena Šabatová. Škoda u těchto vozů je odhadnuta na sto třicet tisíc korun. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. U těchto dopravních nehod byla se všemi řidiči provedena dechová zkouška. Všechny měly výsledek negativní.

Naopak pozitivní výsledek u dechové zkoušky vyšel sedmapadesátiletému řidiči renaultu. Toho zastavila hlídka v sobotu ráno 16. srpna v Nivnici. Řidič poté, co nadýchal 1,17 promile alkoholu, se k pití přiznal. Předešlý večer prý popíjel pivo a domácí pálenku. Muž je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Na ten zákon pamatuje ročním vězením a zákazem řízení až na deset let.

S pozitivním testem na drogy se potýkal dvaadvacetiletý řidič mazdy. Uherskohradišťská hlídka ho zastavila v pondělí 18. srpna půl hodiny po půlnoci před budovou vlakového nádraží v Uherském Hradišti. Policisté řidiče odvezli do nemocnice k potřebným odběrům. Mladík se ze své ranní jízdy bude muset zpovídat před přestupkovou komisí.

Zpovědi se nevyhne ani šestatřicetiletý řidič fordu. Dopravní policisté ho zastavili poté, co u Bánova nerespektoval dopravní značku „Zákaz předjíždění" včetně plné středové čáry. „Takové dopravní značení se umísťuje do míst, která jsou nepřehledná či nebezpečná a řidiči jsou ze zákona povinni je respektovat," upozornila hradišťská inspektorka.