Motorkář zde po střetu s osobním automobilem utrpěl vážná poranění a musel být ihned transportován do nemocnice v Brně.

Přestože všichni motorkáři vědí, jak jsou cesty v buchlovských horách zrádné, opět se našel jeden, který přecenil své síly. Šlo o sedmadvacetiletý řidiče z Brna. „Za odbočkou na Stupavu zvládl projet několik zatáček, jenže téměř před koncem stoupání je jedna ostrá pravotočivá. Mladý muž jel ale příliš rychle vzhledem ke svým schopnostem, stavu vozovky a síle jeho Ducati Hypermotard. Zatáčku v té rychlosti nezvládl projet. Stroj dostal smyk a přeletěl i s jezdcem do protisměru, kde se motorka zapasovala hluboko pod přední část osobního fordu.“ popsal mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Motorkář utrpěl vážné zranění, především nohy. „Po příjezdu posádky zdravotníků si ho převzal lékař, který nechal na jeho transport do nemocnice povolat vrtulník letecké záchranné služby,“ informoval Mitáček. Škoda se odhaduje na tři sta tisíc korun na motorce a dvě stě tisíc na autě.

Hasiči zajistili místo dopravní nehody a vraků proti případnému požáru nebo úniku provozních kapalin. Pomohli s naložením zajištěného pacienta na nosítka a s přenesením do sanitního vozu. Zdravotníci ho následně odvezli k obci Střílky, kde přistál vrtulník. „Pacient byl následně přepraven do nemocnice v Brně,“ doplnil Mitáček.

Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla částečně omezena průjezdnost dopravy na hlavním tahu z Uherského Hradiště na Brno, a to jak v místě nehody, tak i v místě přistání vrtulníku. Nehodu na místě vyšetřovala policie, která také řídila dopravu. (ms)