Jako první zažilo v pátek odpoledne dramatické chvíle Jalubí. Třiadvacetiletá řidička dodávky si při couvání nevšimla za sebou stojící Octavie a ženy, která do kufru ukládala nákup.

„Tak se stalo, že do ženy a zadní části Octavie narazila. Při střetu žena utrpěla zranění prozatím nezjištěného rozsahu. Její manžel ji okamžitě odvezl do Uherskohradišťské nemocnice, odkud byla letecky transportována do Fakultní nemocnice v Olomouci," popsala páteční událost mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová.

Druhá nehoda se stala v neděli hodinu po poledni mezi Nivnicí a Korytnou. Osmnáctiletá řidička Fordu při průjezdu levotočivé zatáčky dostala na mokré vozovce smyk a najela do protisměru. Tam se střetla s právě projíždějícím Mercedesem.

„Mladá řidička zůstala ve voze zaklíněná a museli ji vyprostit přivolaní hasiči. I tato žena byla se zraněním letecky transportována do Fakultní nemocnice v Olomouci. Zranění navíc utrpěla i její spolujedoucí, která byla převezena do Uherskohradišťské nemocnice. Nikdo další zraněn nebyl," přiblížila nedělní střet Milena Šabatová.

Alkohol u obou řidičů podle jejích slov vyloučila dechová zkouška. Škodu na vozidlech policisté předběžně odhadují na sto čtyřicet tisíc korun. Obě dopravní nehody jsou nadále v šetření.