Vzhledem k jeho zraněním, silnému podchlazení a riziku umrznutí, oznámili jeho zachránci událost na tísňovou linku a vyžádali si pomoc hasičů a zdravotníků. Informoval o tom mluvčí krajských hasičů ve Zlínském kraji Libor Netopil.

„V 15. 31 hodin byl vyhlášen poplach jednotce profesionálních hasičů stanice Uherský Brod, kteří vyjeli do určené lokality. Na místo události mířila také posádka zdravotnické záchranné služby," uvedl Libor Netopil. Po příjezdu do Vyškovce však hasiči zjistili, že prudce svažitá komunikace, byla pokryta uhrnutou a zledovatělou vrstvou sněhu a pro jejich zásahové vozidlo tak byla zcela neprůjezdná a navíc i nebezpečná. Velitel zásahu spolu s jedním hasičem proto pěšky vyrazili na průzkum dva kilometry vzdáleného místa, kde se měl zraněný nacházet.

„Vzhledem k situaci, kterou zásadně ovlivnila nepřístupnost místa, si velitel zásahu nechal cestou operačního střediska povolat terénní speciál Land Rover hasičů – lezců ze Zlína, a současně také telefonicky dojednal se starostou obce možnost poskytnutí traktoru pro přesun hasičů i zraněného. Ještě než povolané síly a prostředky dorazily ke zraněnému za průzkumnou skupinou, podařilo se bezprostředně na místo dostat posádce zdravotnické záchranné služby jejich terénním vozidlem s pohonem všech kol," pokračoval mluvčí hasičů v popisu dramatických chvilek. Po příjezdu záchranářů na místo je však čekal další oříšek v podobě odporu zraněné osoby k poskytnutí pomoci. S vynaložením značného úsilí se nakonec hasičům a záchranářům podařilo dostat zraněného do sanitního vozu a transportovat ho k dalšímu ošetření do nemocnice. Terénním vozidlem záchranářů se k našemu zásahovému automobilu vrátila i průzkumná skupina velitele zásahu. Vzhledem ke skutečnosti, že se podařilo zvládnout přepravu prostředky, které byly na místě, odvolal velitel zásahu posilovou jednotku ze Zlína. Hasiči museli ale zvládnout ještě jednu komplikaci. Tou bylo samotné otočení cisterny na naprosto nesjízdné komunikaci. Tam pomohl traktor, který starosta obce zajistil. Po vyřešení i tohoto problému se jednotka vrátila na svou stanici.

„Je nutné poděkovat a ocenit jednak občany, kteří zraněného nalezli a poskytli mu potřebnou pomoc, tak i ostatní, kteří poskytovali podporu zasahujícím složkám," vzkázal všem aktérům mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.