Dokladem toho jsou hned dvě nehody motorkářů, k nimž policisté vyjížděli souběžně v pondělí v podvečer. Obě se staly v Buchlovských horách v jednom místě.

„První nehodu pravděpodobně zavinil devatenáctiletý řidič motorky Kawasaki tím, že při projíždění ostré pravotočivé zatáčky ze směru od Uherského Hradiště z důvodu vysoké rychlosti nezvládl řízení a přejel do protisměru," uvedla inspektorka uherskohradišťské policie Milena Šabatová.

Motorkář se podle ní následně střetl s osobním vozem Kia a spadl na silnici.

„Během minuty tudy projížděl dvaadvacetiletý řidič motorky Suzuki. Jel také ze směru od Uherského Hradiště a blížil se k pravotočivé zatáčce. Když ale zjistil, že se před ním stala dopravní nehoda, začal brzdit," popsala sled událostí Šabatová. Bohužel i tento řidič jel velmi rychle a následkem toho také spadl. Měl však větší štěstí. „S nikým se nestřetl, takže z nehody vyvázl jen s odřeninou," zmínila.

Hůře však podle ní skončil řidič Kawasaki, který utrpěl těžká zranění se kterými musel být letecky transportován do brněnské nemocnice. Obě dopravní nehody policie i nadále šetří.

„Policisté apelují na všechny řidiče, aby dodržovali nejvyšší povolenou rychlost v místě, kterým projíždějí. Stejně tak aby nepřeceňovali své řidičské schopnosti.

Rychlost, únava či jen malá nepozornost můžou být příčinou vážné dopravní nehody," nabádá znovu k opatrnosti uherskohradišťská policejní inspektorka. (poh)