Například na tradičním setkání u „Rozárky“ na Mariánském náměstí v Uherském Hradišti neuniklo pozornosti řečníků to, že se po letošních volbách do Parlamentu ČR nedostali komunisté, bylo tam ale slyšet rovněž kritická slova na adresu českého národa a jeho ztrátě historické paměti.

Až mrazivé pak bylo konstatování, jak se z Havlova hesla o pravdě a lásce stal v zemích českých posměšek a nadávka a nakolik v tomto ohledu společností prostupuje skepse.

To na uherskohradišťském Masarykovu náměstí se sešli lidé, kteří jakoby si už svým příchodem na místo kladli otázku, zda v současnosti neztrácíme znovu svoji svobodu. Na paškál si tamní řečníci vzali poměry v naší republice a Evropě, související s opatřeními namířenými sice proti koronavirové epidemii, ale zároveň proti svobodě jednotlivce i celých skupin obyvatelstva.

Rozhodně bude něco pravdy na tom, že se selský rozum vytratil a přednost dostávají stále nesmyslnější nařízení delegovaná z Bruselu, zájmy lobbistů a jejich zisky, stejně tak jako apel, že zatlačeni budeme jenom tam, kam se zatlačit necháme.

Na obou těchto mítincích podle mého soudu padla slova s tak hlubokým poselstvím, o kterých by každý z nás měl víc než jen pouze diskutovat…

17. listopad 2021 na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti
VIDEO: Uzdravme demokracii, znělo 17. listopadu náměstím v Hradišti