Přijde mi poněkud překvapivé, že hlavní křižovatka v Uherském Hradišti je z pohledu počtu dopravních nehod tím nejkritičtějším křížením silnic ve Zlínském kraji.

Já i řada řidičů, kteří jí projíždějí denně, ji vnímáme jako relativně přehlednou a nekomplikovanou. Jak mi vysvětlil dopravní expert z BESIPu, jsou v těch místech hlavními viníky karambolů lidé za volantem, přesněji řečeno jejich nepozornost a riskování při průjezdu tímto neblaze proslulým úsekem.

Nejnebezpečnější křižovatka Zlínského kraje v Uherském Hradišti pod drobnohledem
VIDEO: Kde je nejnebezpečnější křižovatka Zlínského kraje

Šoféři často při rozsvícení oranžové na semaforu nebrzdí, ale naopak šlápnou na plyn. Při zhasnutí zelené šipky, označující konec možnosti opustit křižovatku, se bezhlavě derou kupředu a snaží se průjezd ještě stihnout.

Nebezpečí nehod zde v důsledku špatných rozhodnutí hrozí především během nejhustějšího provozu před polednem a odpoledne od půl čtvrté do podvečera. To bývá v ulicích Velehradská, Sokolovská, Všehrdova i na třídě Maršála Malinovského cvrkot extrémní.

Pak stačí malá nepozornost, těžší noha na plynu a je na problémy zaděláno. Nejhorší bývá, pokud vlastní chybou způsobíme potíže jiným účastníkům silničního provozu. Pokřivené plechy dokážou karosáři srovnat, ale zmařený život se vrátit nedá a nahodit zdraví do původního stavu bývá někdy rovněž nemožné. Pamatujme na to…