Jakoby konfliktů na naší planetě nebylo málo, přidal se do série aktuálních eskalací válečného násilí i nechutný a barbarský atak palestinských hrdlořezů zaštítěných radikálním hnutím Hamas na obyvatele lokalit v Izraeli, rozmístěných kolem Pásma Gaza u Středozemního moře.

Povraždili tam stovky bezbranných lidí, včetně dětí i seniorů a spousty jich odvlekli a drží jako rukojmí. Součástí nevybíravého útoku ozbrojenců z tohoto území byla i sprcha tisíců raket, které od soboty padají na izraelské vesnice a města.

České turistické agentury kvůli přerušovanému leteckému spojení z Tel Avivu a většině zrušených letů s námahou dopravují turisty z Izraele domů a ruší naplánované zájezdy do oblasti plné násilí.Bezpečnost je prioritou, ví také čtyři desítky poutníků ze Slovácka, Olomouce a dalších koutů Moravy, kteří měli už tuto neděli zamířit na poznávací cestu do Svaté země.

I jim cestovka zájezd v tomto termínu zrušila a nikdo neví, kdy a do jaké míry se brutální situace v této části světa zklidní. Evropská unie pozastavila platby, které měly směřovat na podporu palestinského obyvatelstva a izraelská armáda zahájila proti radikálům nekompromisní odvetu.

Doplácí na ni také civilní obyvatelstvo ve dvoumilionovém Pásmu Gaza. To obyvatelstvo, o které se brutální hnutí Hamas doposud spolehlivě opíralo…