Zlatá éra Bůrovců trvala ještě v osmdesátých letech, kdy do oblíbeného kulturního střediska za obcí mířily pravidelně o víkendech stovky mladých lidí za bigbítem. Mračna se nad Bůrovci začala honit koncem devadesátých let. Zájem o kulturní vyžití v tomto místě postupně „vysychal“.

V areálu se v posledních deseti letech vystřídalo několik nájemců. Jejich snaha oživit kdysi vyhlášenou štaci ale nevyšla. Je tedy nasnadě, že obyvatelé vsi chátrání svého zařízení přihlíželi se značnou nevolí. Ještě se jakžtakž smířili se záměrem zástupců obce, kteří areál nabídli i potenciálnímu zájemci prostřednictvím realitní kanceláře. Výsledek byl ale i v tomto případě nulový.

Zdálo se, že už neexistuje možnost, jak Bůrovce vzkřísit k životu. O tom, že nic není nemožné, přesvědčili bratři Chabičovští, kteří si vyhrnuli rukávy, dali areál do pořádku a díky svým organizátorským schopnostem dokázali nemožné. Do Topolné opět začaly proudit davy mladých lidí, toužících po zábavě. Jenže – všeho moc škodí. Středisko se sice nachází zhruba dva kilometry za Topolnou, nicméně i tak pravidelné ozvěny hudby v nočních hodinách vyvolaly kritiku stěžovatelů. Bratři Chabičovští se proto rozhodli „sbalit kufry“.

Otázkou zůstává, co bude dál. Radní chtěli, díky zájmu o Bůrovce, iniciovat další rekonstrukci areálu. Zda se tak stane i po odchodu dua Chabičovských, je otázkou. O osudu střediska si musí obyvatelé Topolné rozhodnout sami. Sami musí zvážit, co bude s areálem do budoucna, a to i v případě, když ho nebudou chtít pronajmout k diskotékám, tanečním zábavám a dalším kratochvílím.

Kompromis je možná, pro některé z nich, v tomto případě jen volbou menšího zla. Chabičovští své už řekli a nabídli možnost, která vyřešila letitý problém. Budoucnost Bůrovců je ale nyní výhradně na Topolenských. Rozlousknout tento oříšek a nenechat Bůrovce zchátrat, to bude možná rébusem, kterým by nepohrdl ani Einstein.

Související článek:

Bůrovce rozdělují obyvatele Topolné na dva tábory