Stejné potvrzení mi má v následujících dnech dovolit usednout ke stolu restaurační zahrádky, nechat si tam číšníkem přinést pivo a v klidu, bez policejního dozoru či hrozby finančních postihů, si na veřejnosti vychutnávat svůj oblíbený chmelový nápoj.

Podle všeho čeká v následujících týdnech a měsících podobný postup některé další rozvolněné a zpřístupněné sektory společenského života. Jiné ale takovými podmínkami svázány nebudou.

Opět se tak nevyhneme dohadům a debatám na téma proč někde covidovou odolnost či negativitu deklarovat musíme, zatímco v jiných situacích a segmentech to nařízení nevyžadují.

Je smutné, že se ani čtvrtý „covidový“ ministr zdravotnictví v řadě nepoučil z chyb předchůdců a pokračuje své působení na vlně, umožňující obyvatelům naší země vládní opatření proti koronaviru zpochybňovat.

Koneckonců ještě se zahrádky neotevřely a už někteří hostinští poukazují na to, že oni nemají právo požadovat po návštěvnících prokázání očkování, předložení negativního testu nebo doložení toho, že covid prodělali.

Inu, podivné epidemii je nejspíš souzeno, aby její kontroverzitu i nadále svými protichůdnými nařízeními pomáhali nafukovat odborníci u vládních vesel. Bohužel.