Kvůli opravě povrchu silnice a stavby opěrné zdi u odbočky na Staré Hutě a následně semaforem řízenému provozu v jednom jízdním pruhu, se musejí potýkat místy až s půlhodinovým čekání v koloně.

Nejistý může být výsledek snahy z pomalu se sunoucí kolony ujet zpět směrem na Uherské Hradiště a pak na Otrokovice a po dálnici do Brna. Nikdo takto prchajícímu nezaručí, že sjezd z dálnice k moravské metropoli nebude zrádně zasekaný auty podobně uvažujících šoférů.

Jistým řešením by mohlo být, objet neuralgický bod u Starých Hutí tak, že řidič opustí silnici I/50 před Buchlovicemi a zamíří si to na Boršice, Osvětimany, Koryčany a odtud přes Střílky zpátky na silnici I/50 a dále k Brnu.

Je to sice kapku zajižďka, ale bez čekání. Ještě minimálně týden budou muset tuto šlamastyku lidé cestující přes Chřiby řešit.

Doufám jen, že až se někdy v srpnu začne opravovat frekventovaná silnice I/50 u hraničního přechodu se Slovenskem u Starého Hrozenkova, nebude doprava kolabovat tak, jak se to momentálně děje u Starých Hutí. Všeho moc škodí i série v létě zašpuntovaných silnic…