Hned několik důležitých a hojně využívaných dopravních úseků čeká v letošním i příštím roce omezení kvůli jejich generálním opravám. Nešťastné je jejich načasování, které vyústilo v souběh prací a tudíž ke značným komplikacím pro řidiče, kteří se budou potřebovat se svými automobily přesunout z jedné strany řeky Moravy na druhou.

Řidiči pozor! V březnu začíná generální oprava silnice mezi Jarošovem a Bílovicemi
Řidiči pozor! V březnu začne generální oprava cesty mezi Jarošovem a Bílovicemi

Úplně ze hry totiž bude most v Napajedlech, který je téměř v havarijním stavu, ten v Uherském Hradišti, jehož generální rekonstrukci přesunuli z loňska na letošek, i klíčová příjezdová silnice od Zlína do metropole Slovácka mezi Jarošovem a Bílovicemi. Nutno podotknout, že uzavřený má být i přejezd přes řeku Moravu ve Spytihněvi.

Připravte se na opravu mostu přes řeku Moravu v Hradišti. Práce odstartují v létě
Řidiči, pozor! Oprava mostu přes řeku Moravu v Hradišti odstartuje v létě

Není proto divu, že se kvůli tomu lidé na sociálních sítích rozčilují a blížící se dopravní obstrukce kritizují. Cesta na Zlín z Uherského Hradiště a zpět si totiž vyžádá buďto objížďku přes Uherskobrodsko anebo čekání v kolonách u hradišťského přemostění Moravy, od léta částečně průjezdného.

Řidiči i chodci jsou na trní. Blíží se uzavření mostu v Napajedlech
Řidiči i chodci jsou na trní. Blíží se uzavření mostu v Napajedlech

A protože jiné řešení tento rébus nemá, budou se muset šoféři holt obrnit trpělivostí a zvládnout průjezd neuralgickým Uherským Hradištěm se zaťatými zuby.