Při průjezdu úsekem na dohled od Starých Hutí mně čerstvé policejní barvy na asfaltu připomněly tragédii, která se tam stala v neděli.

Přišel tam totiž o život manželský pár. Žádní mladí a nezkušení. U jedné z tamních šikan dvojice padesátníků na motorce nepochopitelně přejela do protisměru a vzápětí trefila napřed jedno a po pádu i druhé auto, což se jim stalo osudným.

Pravdou je, že „rojení“ motorkářů na silnicích, a nejen těch adrenalin nabízejících ve Chřibech, bývá jedním z prvních signálů přicházejícího jara.

Ilustrační foto.
Tragická nehoda u Starých Hutí. Jízda na motorce skončila smrtí manželského páru

Mnozí se po zimní odstávce svých mašin už nemůžou dočkat toho, až si vychutnají svobodu jízdy, a proto se stává, že v tomto období, častěji než kdy jindy jezdívají riskantněji a poté chybují. Nejsmutnější jsou nehody, které si vyžádají životy těch, kteří před podobnými pochybeními už nemůžou ostatní varovat.

Stačí však, abyste si projeli půldruhého kilometru dlouhý úsek silnice I/50 od křižovatky na Stupavu až k zastávce nad Starými Hutěmi a spočítali pomníčky tragicky zemřelých. Jsou dostatečným mementem proto, aby v těch místech motorkáři pořádně ubrali plyn.