Je to totiž právě náš region, kde se v souvislosti s jeho vinařským koloritem pořádají cyklisticky hodně navštěvované akce.

Z toho důvodu určitě nepotěšilo velkou část vyznavačů cykloturistiky rozhodnutí zákonodárců z konce září, kteří jim svým hlasováním v Poslanecké sněmovně opět neumožnili, aby se při svých výletech na kole mohli zastavit na koštovku vína nebo aby se osvěžili třeba půllitrem piva.

Připouští-li však poslanci argumenty odborných doporučení ministerstva dopravy, nesouhlasící se zrušením zákazu jakékoliv konzumace alkoholu před usednutím za volant, či před šlápnutím do pedálů, nerozumím tomu, proč se s nulovou tolerancí stavějí vůči našim tradicím.

Život v každém regionu je totiž jedinečný právě tím, nakolik jej ovlivňují jeho zvyky, způsoby a mravy. Pakliže vystavením alkoholové stopky cyklistům na Slovácku zákonodárci vzkazují, že je jejich zastávka ve sklípku na pohárek vína či na pivo nemravná, jaký přijde další krok?

Je zvláštní, že například v Německu, Rakousku či Velké Británii nějaká piva či decinky vína před jízdou zákon již léta toleruje nejen u cyklistů, ale i u řidičů aut.

Jen u nás jsme opět papežštější než papež…