Letošní filmovka proběhla se ctí. Po uplynulých ročnících, kdy zaznamenalo její renomé i návštěvnost střemhlavý pád, se stal právě skončený ročník velkou nadějí do budoucna.

S někdejší slávou filmovky, kdy centrem Uherského Hradiště pochodoval průvod brazilských tanečnic, půlnoční písní rozezníval Kolejní nádvoří Glen Hansard a na koncert „Plastiků" se přišel podívat prezident Václav Havel, se to sice srovnávat nedá, ale filmovka opravdu znovu ožívá.

Nejvíce utrpěly právě doprovodné akce. Zbylo jich jen pár pro fajnšmekry. Pro nás, průměrné Hradišťany a jen průměrné filmové fanoušky, toho ve městě moc není. Ale na tom všem se dá zapracovat. Organizátoři budou mít ještě hodně práce, aby Letní filmovou školu vrátili mezi špičku filmových festivalů, ale hlavně aby obnovili důvěru v akci. Vydali se však správnou cestou. Chce to jen udržet směr, nesejít z cesty. Osobně si nejvíce cením toho, že se podařilo udržet filmovku v Hradišti. A věřím, že se ji tu podaří udržet i nadále. Věřím, že ty řeči o jejím stěhování do Jihlavy jsou jen nesmysly. Nikde už by totiž filmovka nebyla tak krásná jako u nás…

Související LFŠ 2012

Infografika Letní filmová škola v číslech k nahlédnutí ZDE