Půjde o takový občanský průkaz pro psa. To je tedy nádhera. Po republice se nám pohybují běženci, které nedokážeme pochytat. Pátráme po zločincích, které neumíme najít. Ale o psech budeme vědět úplně všechno. To už by snad pomalu mohla přijít řada i na lidi.

Už jsem si zvykl na to, že máme psí hotely, že pes chodí ke kadeřníkovi, účastní se zvířecí soutěže krásy či jej majitel zaveze na psí masáže. Ale popravdě, hlava mi to pořád nebere. Podotýkám, že mám zvířata rád, ale všechno má své meze. Zvíře, byť jej miluji sebevíc, zůstane vždycky jenom zvířetem. Společnost, která postaví blaho zvířat na úroveň lidí, se ubírá nezdravým směrem. Jsem si vědom, že spousta „pejskařů" má slova ponese velmi těžce, ale nechci žít ve světě, který před sebou má budoucnost jako vystřiženou z filmu Planeta opic.

Nepodporujme, prosím, zhýčkané hlouposti. Nevěnujme invenci našich vědců, um našich zvěrolékařů a síly státního aparátu nesmyslným výplodům. Nesnažme se být chytřejší než příroda. Ona ví, jaké místo určila tvorům, které stvořila. Věnujme naši sílu a energii tomu, ať mají africké národy dostatek jídla, ať nejsou války, ať porazíme smrtelné nemoci.