Nejde sice o nic neobvyklého, ale letos se mi zdá, že těch plamenných apokalyptických událostí se nám vyrojilo nějak moc. A to se nebavím o řádění ohnivého živlu v Šibenickém zálivu na chorvatském pobřeží Jadranu, kde se podobné události staly bohužel smutným každoročním koloritem prázdninových dnů.

Je například na pováženou, kolik se u nás vznítilo aut za posledních několik dnů. Rodina z Ostrožské Nové Vsi měla takovou smůlu, že jí karavan připravený na dovolenou kompletně shořel v garáži.

Jiná osádka osobního auta, v tomto případě značky Renault, měla pro změnu štěstí v tom, že když jí začalo vozidlo plápolat za jízdy, stačila šoférka zastavit a spolu s pasažéry vystoupit nedaleko odbočky k hradu Buchlov. Plameny se však nepodařilo zlikvidovat ani kolem jedoucímu řidiči, ani policistům.

Za nos by se měli chytit provozovatelé skládky komunálního odpadu nedaleko Uherského Brodu, která podle hasičů hořela v tomto týdnu opakovaně a oni ji museli hasit vodou z veřejného řadu, protože jiný zdroj v její blízkosti není.

Raritou se stal požár v pokoji rodinného domu v Jalubí, který způsobilo zrcadlo. Jeho prostřednictvím totiž zapálily sluneční paprsky kosmetické potřeby na stole. V tomto případě majitele domu zachránilo to, že byli doma a požár duchapřítomně uhasili…