Této galaxii věřím. Když se dívám na film, ani mě nenapadne uvažovat, že je to hloupost. Miluji i sci-fi knihy. Příběhy mých oblíbených autorů sci-fi se odehrávají na planetách, kde žijí bytosti tak odlišné od lidí, že spolu někdy ani nedokáží komunikovat.

Přesto však na mimozemské civilizace nevěřím. Racionálně si je nemohu zdůvodnit. Nebo je ve mně až příliš zakořeněná myšlenka, že lidé jsou tím nejdokonalejším tvorem ve vesmíru. Což ale zas tak racionální myšlenka není. Věřím ve vědu. V to, že nakonec vždy dokáže objasnit i zdánlivě nevysvětlitelné události a jevy. Například kruhy v obilí nebo podobně přece opravdu mohou být vysvětleny činností slunce. Nebo v to alespoň doufám.

I když kdoví, třeba mimozemské civilizace opravdu jsou a my se pohybujeme v určité formě Matrixu, který by nám sice nevnucovaly stroje, ale právě mimozemšťané, abychom se o jejich existenci nedozvěděli. V tom případě si však myslím, že by nám žádné kruhy v obilí nebo UFO nenechávali, protože bychom je náhodně mohli objevit!

Jitka Cilečková

Čtěte také:

Viděl jsem u Vracova UFO, tvrdí muž