Tak, a je dobojováno. Na mysli mám duel o Pražský hrad, v němž voliči rozhodli, že v následujících pěti letech bude naši zemi v prezidentské pozici reprezentovat Petr Pavel.

Ačkoliv poražený kandidát Andrej Babiš varoval před tím, že pokud si národ do čela naší země zvolí jeho konkurenta, bude hrozit nebezpečí, že nám bude vládnout prezident názorově provázaný s většinou v Poslanecké sněmovně i s většinou v Senátu. A zřejmě se tak i stane a podle mého názoru naštěstí.

Konečně si totiž tato trojice institucí nebude házet klacky pod nohy a naopak bude táhnout za jeden provaz ve prospěch všech Čechů, Moravanů a Slezanů v naší zemi žijících.

Máme tak našlápnuto nejen k tomu, že se v následující pětiletce nedočkáme od prezidenta republiky naschválů, jak jsme toho byli svědky v posledních deseti letech, ale i k tomu, že se „hradní parta“ nebude snažit „ohýbat“ ústavu, jak se jí to zrovna bude hodit.

Zkrátka, konečně bude v prezidentském křesle sedět člověk rázný, čitelný a respektující ústavní zvyklosti, tak jak se sluší a patří a navíc také odborník na válečnou strategii v době, kdy jen několik set kilometrů za našimi hranicemi divočí válečný konflikt, jenž je pro celou Evropu, a tedy i pro nás, setsakramentsky nebezpečný…