Přestože milovníci folkloru museli v tomto týdnu spolknout nepříjemnou, ale spíše očekávanou pilulku v podobě letos definitivně odpískané každoroční jízdy králů ve Vlčnově, nečekaně se z hlubiny nejistě vyhlížející budoucnosti letních festivalů v regionu vyskytly dvě ultrapozitivní zprávy.

Tou první byla na sklonku uplynulého týdne ta, která potěšila příznivce kinematografie, neboť se dozvěděli, že letos nepřijdou o svoji Letní filmovou školu v Uherském Hradišti.

Bude sice krapet kratší a pro návštěvníky plná bezpečnostních limitů a omezení, ale přesto musím před jejími organizátory smeknout za to, že se vůbec pokusili o uspořádání této legendární akce v jednom z nejnejistějších období, jaké jsme mnozí z nás kdy zažili.

A jak jsme v tomto týdnu zjistili, podobné to má být s festivalem Slovácké léto, který chtějí jeho organizátoři rovněž uspořádat, což je ještě nečekanější pecka.

A pro koho vlastně? No pro nás pro všechny, kteří máme rádi letní ulice Uherského Hradiště pulzující životem, zábavou a usměvavými lidmi.