Karta se však nečekaně obrátila v případě jízdy králů ve Vlčnově, která se tam po loňské pauze letos opět jela, avšak kvůli pandemii v radikálně ořezané a chudší podobě.

Žádné davy návštěvníků do vesnice nemířily, na královskou družinu z oken a chodníků mávali veskrze místní, čímž se žádný turistický humbuk nekonal, což sklidilo pozitivní ohlas. Komorní atmosféru slavnosti si totiž mnozí Vlčnovjané vychutnávali, protože se tím pádem vše vrátilo do starých kolejí, a jízda byla, jako za starých časů.

Ilustrační foto.
Červen je měsíc mláďat a budoucnosti přírody

A v tomto ohledu mohou určitě spíš litovat obyvatelé Hluku, kteří svoji jízdu králů kvůli koronavirovým restrikcím přesunuli až na rok 2022.

Opět se ukázalo, že štěstí přeje odvážným a připraveným. Stačilo sice málo a hygienici rituál vlčnovské jízdy králů zatrhli, tamní organizátoři jej ale rozumně vymysleli tak, aby byl za aktuální situace schůdný a hratelný. Každopádně jim patří dík především za odvahu do toho jít. Doufejme, že stejně úspěšně dopadne jízda králů v Kunovicích, letos přeložená na 11. července. Já v tom Kunovjanům rozhodně držím pěsti.