S vlnou kritiky a následnou polemikou se na sociálních sítích setkalo sobotní zrušení v minulosti hojně navštěvované akce Gastro Brod festival. K jeho odpískání totiž došlo na poslední chvíli, především v důsledku deštivého počasí z předchozích dnů. Výtky na adresu pořadatelů směřovaly také kvůli tomu, že akci posléze nepřesunuli do přijatelnější lokality.

Tradičním prostorem pro tuto gastroakci je totiž zatravněná lokalita nad Muzeem J. A. Komenského, která se však po vydatném dešti stala nezpůsobilou. Organizátoři si naběhli především tím, jak na plakátech deklarovali, že Gastro Brod festival uspořádají za každého počasí.

No, vzhledem k tomu, že se v regionu pod širým nebem v ten den uskutečnila řada jiných akcí, například v KOVOZOO ve Starém Městě, na venkovní platformě 14|15 Baťova institutu ve Zlíně, na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti nebo na cyklostezkovém okruhu kolem Dolním Němčí, nabízí se otázka, proč se organizátoři v Uherském Brodě nerozhodli pro přesun na některé z několika možných míst bez podmáčeného podkladu.

Je to škoda a nejen kvůli oblíbenosti akce. Doufejme proto, že se uherskobrodští pořadatelé Gastro Brod festivalu letošní minelou poučí a v dalších letech minimálně nebudou slibovat něco, co nejsou schopni dodržet.