Zpěv národní hymny, pravá dlaň na srdci, hrdost i slzy dojetí. Hektický závěr světového hokejového šampionátu orámovaný zlatými medailemi českých reprezentantů máme sice za sebou, ale letošní sezóna pro nás, sportovní fandy, ani z daleka nekončí.

Po mistrovství na ledové ploše nás na zeleném pažitu čeká od poloviny června do poloviny července fotbalové EURO, které se bude hrát v Německu na desítce fotbalových stadionů. I tam bude mít Česká republika své želízko v ohni, stejně tak, jako od konce července do 11. srpna v Paříži. Po 100 letech se ve městě na řece Seině totiž uskuteční Olympijské hry – v jejich novodobé historii už celkově třiatřicáté. Těšit se tak můžeme na pestrou paletu sportovních klání. Považte, v programu nás čeká 32 sportů s 329 disciplínami, včetně 22 smíšených soutěží. Pořadatelé mají přichystaných neuvěřitelných téměř 10 milionů vstupenek, ale i mimořádně přísná bezpečnostní opatření.

No a přestože drtivá většina z nás si bude Olympiádu i fotbalové EURO užívat ve stínu domovů, hospůdek či pod dovolenkovými palmami na všudypřítomných tabletech, mobilních telefonech, počítačích i televizních obrazovkách, čeká nás pořádně žhavé sportovní léto…