Na tiskové konferenci by Libor Došek za normálních okolností jako kapitán týmu nechyběl, jenže právě v den jejího konání onemocněl. A tudíž slova svého nadřízeného nemohl potvrdit. Anebo vyvrátit. Neučinil tak ani ve čtvrtek, prostřednictvím SMS se omluvil, že se ještě necítí dobře.

Dokud z jeho úst jasně nezazní, že v létě končí, bude existovat prostor pro spekulace. Ukončí kariéru? Nebo má jiné plány? Skončí jen ve Slovácku a bude ještě pokračovat jinde? Vzhledem k jeho stále častějším problémům se zády je to sice nepravděpodobné, na druhou stranu pořád mu to střílí a moc produktivnějších útočníků po českých hřištích neběhá.

Buď jak buď, oznámení ředitele Slovácka byla každopádně chyba. Zřejmě chtěl vyhovět novinářům a na jejich přímý dotaz na rovinu odpověděl. Jenže v tomto případě měl raději mlžit. I kdyby byli s Liborem Doškem domluveni, měl si vyjádření o konci jeho kariéry nechat na chvíli, až vedle něj bude člen Klubu ligových kanonýrů sedět. Ten by pak jeho slova potvrdil a možná by rovnou i společně oznámili, na jaké pozici bude obávaný snajpr pokračovat. Tak se to totiž běžně dělává, když končí legendy.

Související Slovácko chce na jaře zaskočit soupeře vícero systémy