Červen potřebuje klid a cit. Ne nadarmo byl červen vybrán jako měsíc myslivosti, měsíc mláďat, měsíc budoucnosti přírody. Zvěři se má v tomto měsíci dostat péče a pozornosti, jakou si právem zaslouží. Čím ohleduplnější budeme k přírodě, tím hojnější a zdravější nám dá své plody. Červen je také zkouškou vyspělosti nejen myslivců a ochránců přírody, ale vlastně nás všech. Je to čas, kdy bychom se měli obrátit k přírodě o její lepší poznání, o skloubení našich potřeb s možnostmi, které nabízí příroda.

Tím více nabývá myšlenka měsíce myslivosti a ochrany přírody na důležitosti. Ačkoliv jsme už dávno skoncovali s různými přidruženými názvy měsíců, faktem zůstává, že v červnu je naše příroda mimořádně štědrá. Vydává plody lásky celé řady živočišných druhů včetně zvěře.

I letos už mnoho zvířátek spatřilo světlo světa. Příroda tak postupně zakládá novou generaci. Proto jí připravila teplo, hřejivé sluneční paprsky, rozbujelou flóru, harmonii barev i filharmonii ptactva. Všechno úsilí příslušníků Hubertova cechu - myslivců, ale i ochránců přírody směřuje k obraně křehkého mládí. Aby přežilo, aby ztráty byly minimální.