Právě díky těmto pozitivům, která jsou, stejně jako ekonomické krize v jiných obdobích přímým důsledkem fungování a kondice velkých celosvětových ekonomik, si mohla naše vláda dovolit být přehnaně štědrá k některým skupinám obyvatel. Ekonomické prognózy nás však už několik let varují před příchodem hubenějších časů, a vyzývají k přípravě na snižování výkonnosti hospodářství a tudíž k šetření.

Ona se už totiž opět začíná hlásit odvrácená tvář globálního trendu života současné společnosti. Loňská neúroda a sucho si vybírají svou daň a ceny brambor či cibule se šplhají na svá historická maxima. Podobně zdražují obiloviny, což se potažmo promítá do cen pečiva.

No a vzhledem k tomu, že ani zdaleka nejsme soběstační v produkci masa, a evidentní je naše závislost na dovozu toho vepřového, je vhodné se připravit na další globální „jobovku“.

Mor prasat podle zpráv z Asie, decimuje chovy v Číně, což nutí importéry poptávat tuto komoditu v zemích napříč evropským kontinentem. Tato situace způsobila, že vepřové v posledních týdnech podražilo až o pětinu.

A bude hůř…Tož jen ať víme, kdyby nás chtěl zase někdo balamutit…