VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

15.4.2014

Víno má svou duši i tajemství

O víně se dá vyprávět krásně a dlouho. Třeba ve vinných sklípcích nebo na výstavách vín. Jenže být na nich v rámci nabité víkendové redakční služby, není na povídání o vinném moku čas.

15.4.2014

Dobrý den, Slovácko

Nulová zima a pořádně uspíšený příchod jara přináší natolik antipranostikový vývoj v přírodě, až by se z toho našim předkům notně zavrtěla hlava. Například durancie a trnky začaly místy kvést o malinko dříve než třešně.

11.4.2014

Dobrý den, Slovácko

„Nabídneme vám nejlepší podmínky na trhu." Taková slova už od zástupců finančních společností nepochybně slyšeli všichni, kdo řeší aktuální potřebu čerpání půjčky, úvěru či hypotéky.

6.4.2014

Dobrý den, Slovácko

Může se stát fotbalovým svátkem vyšperkovaným skvělými sportovními výkony nebo také další ukázkou hulvátství a neschopnosti vyřešit na našich stadionech problém nespoutaných fanouškovských hord.

4.4.2014

O lepších možnostech parkování ve městě

Palčivý problém s parkováním řeší všechna větší města v Česku. Za vážný problém to považuje devět z deseti motoristů z těchto měst. Díky pokročilé motorizaci již nikde nepostačuje kapacita ulic k uspokojení poptávky po parkovacích místech. Se stejným problémem se potýká i Uherské Hradiště. Jak tedy z toho ven?

1.4.2014

Dobrý den, milí čtenáři

Čas od času pro vás připravíme dárek. Jeden z nich držíte v rukou právě nyní.

31.3.2014

Dobrý den, Slovácko

Andrej Kiska, tak se jmenuje budoucí slovenský prezident, jehož do úřadu hlavy státu s pěti miliony obyvatel nominovalo celkem 1,3 milionu tamních voličů. V poli poražených zůstal současný slovenský premiér Robert Fico.

28.3.2014

Dobrý den, Slovácko

S nejrůznějšími anketami se roztrhl pytel. Volíme nejlepšího zpěváka, nejkrásnější dívku, nejpříjemnější hlas a nevím co ještě. I kantoři mají své síně slávy. Co však člověka vynese na onen piedestal, aby se stal „učitelem roku"?

26.3.2014

Dobrý den, Slovácko

Asi před měsícem mi kamarád vyprávěl, jak mu z botníku před bytem někdo ukradl asi troje boty. Říkal jsem si, že horší sortiment ke krádeži si snad zloději ani nemohli vybrat.

26.3.2014

Dobrý den, Slovácko

Zapeklitou věc musí, těsně po nástupu do funkce šéfa resortu obrany, řešit Martin Stropnický. Čeká jej rozhodnutí, jak naložit s granáty, které údajně nevybuchují ve chvíli, kdy by měly. Nyní to vypadá tak, že se případ ocitne před soudem, ať se toto tvrzení prokáže, či ne.

21.3.2014

Dobrý den, Slovácko

Nevěřil jsem vlastním uším, když jsem se doslechl, že si šestičlenná rodina z Uherského Hradiště vypůjčila v uplynulém roce v tamní Knihovně B. B. Buchlovana 679!!! časopisů a knih.

19.3.2014

Dobrý den, Slovácko

Přestože je současnost na Slovácku architektonicky někde úplně jinde než před 25 lety, i dnes si lze všimnout chátrajících budov, které sice svého konkrétního vlastníka mají, ale své okolí dlouhodobě bezostyšně škaredí.

18.3.2014

Náves by měla být srdcem obce

Když jsem pro Deník fotografoval stávající náves v Tupesích ze všech možných stran, snažil jsem se popustit uzdu fantazii a představit si, jak bude asi vypadat po revitalizaci, kterou v centru dědiny plánují odstartovat letos v červenci.

14.3.2014

Dobrý den, Slovácko

Máte originální recept na netradiční jídlo? Umíte speciální pochutinu, na kterou se těší každá návštěva? Pečete buchtu, po níž se vždy jen zapráší? Máte jedinečnou příležitost získat za svůj recept nejen pochvalu svých blízkých, ale i hodnotnou cenu.

12.3.2014

Dobrý den, Slovácko

Davy cyklistů, kteří cirkulují po trasách v okolí Uherského Hradiště, rozhodně nebudou nadšené z toho, že od května do července bude stavaři blokován jeden z tamních nejfrekventovanějších cykloúseků.

1.3.2014

Dobrý den, Slovácko

28. únor měl být posledním dnem vysílání Českého rozhlasu 1 Radiožurnálu na frekvenci 270 kHz, šířeným z vysílačů v Topolné. Nestalo se tak a je dobře, že se vedení rozhlasu i Českých radiotelekomunikací nakonec domluvila na jejich dalším fungování.

28.2.2014

Dobrý den, Slovácko

Mě osobně se tento problém naštěstí netýká, mám však spoustu kamarádů a známých, kteří se každý den usilovně modlí (a to drtivá většina z nich jsou ateisté), aby odpoledne či večer při návratu z práce měli kde zaparkovat.

25.2.2014

Výuka plavání by měla zůstat povinná i dnes

Plavu hodně. Prakticky celé mé léto patří vodě a i přes zimu se snažím využít příležitosti a občas se protáhnout v bazénu. Velmi dobře si vzpomínám, jak jsme se spolužáky ještě za dob budování lepších zítřků zápolili s plaveckými pomůckami, abychom se plavat vůbec naučili.

25.2.2014

Dobrý den, Slovácko

Zimní olympiáda v Soči, pyšnící se přívlastky největší, nejdražší a nejteplejší, je minulostí a já mám radost z toho, že se tam radikálům z Dagestánu ani fanatikům z Al-Káidy nepodařilo na nikoho zaútočit.

20.2.2014

Dobrý den, Slovácko

Čeští hokejisté vypadli z olympijského turnaje a celou zemi, nebo alespoň tu sportovní část, zahalil smutek. Ačkoliv by to tak na první pohled mohlo vypadat, truchlit by nebylo správné. Jágr a spol. sice naganský zázrak nezopakují, šedivá mračna ale rozhání zlaté slunce Martiny Sáblíkové a také stříbrný měsíc biatlonistů.

15.2.2014

Snad nás už naše odpadky nezavalí

Odpady jsou vedlejšími produkty lidské existence. Jejich objem pak vzrůstá s tím, nakolik jsme civilizovanější. Svět máme jen jeden a pud sebezáchovy nám napovídá, že je potřeba se k němu chovat ohleduplně, aby nám vydržel. Ti, kteří mají rozum, se jím řídí.

14.2.2014

Dobrý den, Slovácko

Na začátku tohoto moc smutného příběhu jsou čtyři tragicky zemřelé dívky, jejichž společných pohřbů jsem se zúčastnil. Tak, jak to někdy bývá, prostě jen doplatily na to, že se podivnou shodou okolností ocitly ve špatnou dobu na špatném místě.

5.2.2014

Ať se daří, Šárko

Obsluhoval jsem anglického krále. Tak zní název jednoho z příběhů Bohumila Hrabala. S blížící se olympiádou se však začínají psát další napínavé příběhy. Česko má několik medailových nadějí.

4.2.2014

Odclonění hřbitova ocení také obyvatelé penzionu

Ačkoliv nepatří mezi místa, kam by se člověk obzvláště těšil, ale i přesto jej bohužel musíme chodit navštěvovat. Na hřbitov nejspíš docházíme všichni, abychom uctili památku zesnulých příbuzných, přátel či kamarádů.

1.2.2014

Nový seriál ukáže exotický Martinik očima hradišťské gymnazistky

Milí čtenáři, připravili jsme pro vás další nový seriál, se kterým se až do půli dubna budete každý pátek setkávat na stránkách Slováckých novin. Půjde o sérii aktuálních postřehů uherskohradišťské gymnazistky Sabiny Presové z jejího tříměsíčního pobytu na ostrově Martinik v Karibském moři.

30.1.2014

Dobrý den, Slovácko

Pamatuji si, jak před čtyřmi lety na olympijských hrách ve Vancouveru byla snowboardistka Šárka Pančochová, jak říkají mladí, totálně free. Nějaká olympiáda nemohla toho tehdy devatenáctiletého ďáblíka vůbec rozházet.

28.1.2014

Je to na nás. Že může být i hůř, je jisté...

Konec měsíce ledna vždy u školáků signalizuje nejvyšší míru pohotovosti. To se totiž kvapem blíží pololetní vysvědčení, jenžto více či méně u nich bývá tou nejčastější příčinou rozličných žaludečních nevolností, střevních neuróz či jiných destabilizujících stavů těla i duše.

28.1.2014

Bude kulturák, nebo ne, počkáme si

I ve velké době přijde člověku vhod malá hospůdka. Jak jsem nedávno zjistila, vesnice bez tradičního pohostinství prostě není vesnicí. Zajedno se mnou budou určitě nejen ti, kteří si rádi skočí „na jedno".

25.1.2014

Jak ho vidím já: Miroslav Polášek sedmdesátiletý

Je to krásný a obdivuhodný věk, kterého se dožívá v plné síle trenér Miroslav Polášek. Musím se přiznat, že jeho nejslavnější éru, kdy koučoval po boku Petra Uličného ligový Zlín a žižkovskou Viktorku, jsem sledoval jenom z novinových článků.

21.1.2014

Dobrý den, Slovácko

Konečně máme za sebou dvoutýdenní volební maraton, kdy bylo třeba, aby hlas lidu delegoval do Senátu PČR náhradníka v obvodu 80 za Tomia Okamuru. Konečně říkám proto, že už snad nebudu muset číst další příspěvky v poměrně nechutné dikusi na webu pod články o aktérech těchto voleb.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení