VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

4.6.2014

Dobrý den, Slovácko

Na straně 2 jsme pro vás připravili malé navnadění na blížící se světový šampionát ve fotbale. Ten v zemi tomuto sportu zaslíbené Brazílii začne už za osm dní. Mrzet nás může jediné, že na této oslavě fotbalu bude chybět host z Česka.

3.6.2014

Tlačit na starosty? Ano, na veřejných fórech

Desetileté působení v žurnalistice mě naučilo dívat se na okolní svět z poněkud kritičtějších úhlů, než tomu bylo v době, kdy jsem byl novinařinou nepolíbený. A musím přiznat, že jsem za tuto změnu optiky rád, neboť mi umožnila se k různým lidem, dějům a situacím přiblížit na dosah a své poznání pak předávat čtenářům.

31.5.2014

Pěkný den, děti

I letos oslaví kluci a holky první červen jako Mezinárodní den dětí. Děti jsou radostí nejen svých rodičů a prarodičů, ale všech dospělých. Jsou smyslem života i budoucností světa.

30.5.2014

Dobrý den, Slovácko

Dosažení sta let života je úctyhodnou metou nejen pro člověka, ale také pro instituci, které se podaří takto dlouho úspěšně působit v jakémkoliv regionu. A právě takové kulatiny slaví v těchto dnech Slovácké muzeum v Uherském Hradišti.

27.5.2014

Eurovolby jako trest

Eurovolby se staly trestem. Přísným trestem, kterým obyvatelé starého kontinentu demonstrují svou nespokojenost se zavedenými politickými stranami. Takto mluví o výsledcích voleb analýzy z mnoha evropských zemí.

21.5.2014

Dobrý den, Slovácko

Uherskému Hradišti se nyní nabízí rozsáhlá lokalita v dnešním areálu Uherskohradišťské nemocnice. Diskuse může začít. A nejspíš jako u většiny podobných záležitostí nepochybně povede k četným konfrontacím.

19.5.2014

Dobrý den Slovácko

Tak jsme si zase jednou mohli oddechnout a „poděkovat" meteorologům za to, že se jejich předpovědi počasí v závěru uplynulého týdne pro severovýchodní Moravu naplnily jen zčásti.

2.5.2014

Dobrý den, Slovácko

Včera za pět tři čtvrtě na devět jsem nervózně přešlapoval kousek od Pučalíka a v duchu nadával. Kde mohou být? Jsou normální? Vždyť přijdeme pozdě! Začátek mařackého koštu vína se pomalu blížil a já jsem si představoval, jak šampioni mizí v cizích koštovkách.

29.4.2014

Dobrý den, Slovácko

Kdysi mívaly oslavy Svátku práce standardně nalinkovaný průběh. Například v době před třiceti lety, v roce 1984, kdy jsem přes týden bydlel na internátě v Gottwaldově, to pro mě, jakož i pro spoustu dalších studentů znamenalo jediné, že 30. dubna odpoledne si užít volna domů nepojedeme.

18.4.2014

Velikonoce, vzkříšení jara

Hody, hody, doprovody, dejte vejce malovaný, nedáte-li malovaný, dejte aspoň bílý, slepička vám v koutku, na zeleným proutku, snese jiný. To je text jedné z koled, s níž se o Velikonocích malí i ti větší koledníci vydávají na každoroční pouť za krásnější polovičkou Slovácka.

17.4.2014

Pašijová výsada pánů kluků

Opět jsou tu tři dny pašijového týdne Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota. Po čtvrteční večerní mši umlknou až do sobotního vzkříšení na věžích kostelů a kaplí zvony, které prý odletěly do Říma.

15.4.2014

Víno má svou duši i tajemství

O víně se dá vyprávět krásně a dlouho. Třeba ve vinných sklípcích nebo na výstavách vín. Jenže být na nich v rámci nabité víkendové redakční služby, není na povídání o vinném moku čas.

15.4.2014

Dobrý den, Slovácko

Nulová zima a pořádně uspíšený příchod jara přináší natolik antipranostikový vývoj v přírodě, až by se z toho našim předkům notně zavrtěla hlava. Například durancie a trnky začaly místy kvést o malinko dříve než třešně.

11.4.2014

Dobrý den, Slovácko

„Nabídneme vám nejlepší podmínky na trhu." Taková slova už od zástupců finančních společností nepochybně slyšeli všichni, kdo řeší aktuální potřebu čerpání půjčky, úvěru či hypotéky.

6.4.2014

Dobrý den, Slovácko

Může se stát fotbalovým svátkem vyšperkovaným skvělými sportovními výkony nebo také další ukázkou hulvátství a neschopnosti vyřešit na našich stadionech problém nespoutaných fanouškovských hord.

4.4.2014

O lepších možnostech parkování ve městě

Palčivý problém s parkováním řeší všechna větší města v Česku. Za vážný problém to považuje devět z deseti motoristů z těchto měst. Díky pokročilé motorizaci již nikde nepostačuje kapacita ulic k uspokojení poptávky po parkovacích místech. Se stejným problémem se potýká i Uherské Hradiště. Jak tedy z toho ven?

1.4.2014

Dobrý den, milí čtenáři

Čas od času pro vás připravíme dárek. Jeden z nich držíte v rukou právě nyní.

31.3.2014

Dobrý den, Slovácko

Andrej Kiska, tak se jmenuje budoucí slovenský prezident, jehož do úřadu hlavy státu s pěti miliony obyvatel nominovalo celkem 1,3 milionu tamních voličů. V poli poražených zůstal současný slovenský premiér Robert Fico.

28.3.2014

Dobrý den, Slovácko

S nejrůznějšími anketami se roztrhl pytel. Volíme nejlepšího zpěváka, nejkrásnější dívku, nejpříjemnější hlas a nevím co ještě. I kantoři mají své síně slávy. Co však člověka vynese na onen piedestal, aby se stal „učitelem roku"?

26.3.2014

Dobrý den, Slovácko

Asi před měsícem mi kamarád vyprávěl, jak mu z botníku před bytem někdo ukradl asi troje boty. Říkal jsem si, že horší sortiment ke krádeži si snad zloději ani nemohli vybrat.

26.3.2014

Dobrý den, Slovácko

Zapeklitou věc musí, těsně po nástupu do funkce šéfa resortu obrany, řešit Martin Stropnický. Čeká jej rozhodnutí, jak naložit s granáty, které údajně nevybuchují ve chvíli, kdy by měly. Nyní to vypadá tak, že se případ ocitne před soudem, ať se toto tvrzení prokáže, či ne.

21.3.2014

Dobrý den, Slovácko

Nevěřil jsem vlastním uším, když jsem se doslechl, že si šestičlenná rodina z Uherského Hradiště vypůjčila v uplynulém roce v tamní Knihovně B. B. Buchlovana 679!!! časopisů a knih.

19.3.2014

Dobrý den, Slovácko

Přestože je současnost na Slovácku architektonicky někde úplně jinde než před 25 lety, i dnes si lze všimnout chátrajících budov, které sice svého konkrétního vlastníka mají, ale své okolí dlouhodobě bezostyšně škaredí.

18.3.2014

Náves by měla být srdcem obce

Když jsem pro Deník fotografoval stávající náves v Tupesích ze všech možných stran, snažil jsem se popustit uzdu fantazii a představit si, jak bude asi vypadat po revitalizaci, kterou v centru dědiny plánují odstartovat letos v červenci.

14.3.2014

Dobrý den, Slovácko

Máte originální recept na netradiční jídlo? Umíte speciální pochutinu, na kterou se těší každá návštěva? Pečete buchtu, po níž se vždy jen zapráší? Máte jedinečnou příležitost získat za svůj recept nejen pochvalu svých blízkých, ale i hodnotnou cenu.

12.3.2014

Dobrý den, Slovácko

Davy cyklistů, kteří cirkulují po trasách v okolí Uherského Hradiště, rozhodně nebudou nadšené z toho, že od května do července bude stavaři blokován jeden z tamních nejfrekventovanějších cykloúseků.

1.3.2014

Dobrý den, Slovácko

28. únor měl být posledním dnem vysílání Českého rozhlasu 1 Radiožurnálu na frekvenci 270 kHz, šířeným z vysílačů v Topolné. Nestalo se tak a je dobře, že se vedení rozhlasu i Českých radiotelekomunikací nakonec domluvila na jejich dalším fungování.

28.2.2014

Dobrý den, Slovácko

Mě osobně se tento problém naštěstí netýká, mám však spoustu kamarádů a známých, kteří se každý den usilovně modlí (a to drtivá většina z nich jsou ateisté), aby odpoledne či večer při návratu z práce měli kde zaparkovat.

25.2.2014

Výuka plavání by měla zůstat povinná i dnes

Plavu hodně. Prakticky celé mé léto patří vodě a i přes zimu se snažím využít příležitosti a občas se protáhnout v bazénu. Velmi dobře si vzpomínám, jak jsme se spolužáky ještě za dob budování lepších zítřků zápolili s plaveckými pomůckami, abychom se plavat vůbec naučili.

25.2.2014

Dobrý den, Slovácko

Zimní olympiáda v Soči, pyšnící se přívlastky největší, nejdražší a nejteplejší, je minulostí a já mám radost z toho, že se tam radikálům z Dagestánu ani fanatikům z Al-Káidy nepodařilo na nikoho zaútočit.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT