VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

24.8.2014

Mariánská úcta nebyla poutníkům cizí

Pět set padesát pěších věřících z různých koutů Česka a Slovenska a téměř stejný počet těch, kteří přijeli auty a autobusy v sobotu na Velehrad, v tamní bazilice Nanebevzetí Panny Marie uctili při mši svaté Matku Boží.

22.8.2014

Milí čtenáři Slováckého deníku

Velmi si vážíme Vaší přízně, a proto pro Vás čas od času připravíme nějaký ten dárek. Jeden z nich dostanete do rukou už příští týden. Přichystali jsme pro Vás speciální přílohu plnou zajímavých receptů, která se jmenuje Šikovná kuchařka.

15.8.2014

Dobrý den, Slovácko

Jako kluk jsem chodíval před šedesáti lety na houby s bramborovým košíkem a domů jsem jej nosil zpravidla plný. A to jsem sbíral jenom hřiby a kozáky.

12.8.2014

Snímky jako vzpomínky. Nikoli na internet

Slzy svatého Vavřince letos v oslňující záři superměsíce, to jsou žně pro všechny zapálené fotografy. Amatérské i profesionální. Každý se snaží zachytit superúplněk v zátiší stromů, domů a v záplavě hvězd.

6.8.2014

Dva měsíce do voleb a v regionech už to vře

Volby do obecních zastupitelstev se budou konat sice až za dva měsíce, 10. a 11. října, už nyní je ale zajímavé sledovat ten kypící předvolební kvas. Právě v těchto dnech totiž vrcholí tvorba a kompletace kandidátek.

25.7.2014

Jsem Filmovkou zatím nepolíbená

A je tady jubilejní čtyřicátá Letní filmová škola. Pro mě však první a navíc jako novinářku, takže o to víc se těším. Na zkoumání programu jsem potřebovala půl dne je tak plný filmů, koncertů, workshopů, divadel a všeho, že jsem se v tom utápěla.

24.7.2014

Opravte „kachlíkárnu" tak, ať jsme na ni pyšní

Každý, kdo hodně cestuje, si spoustu míst zapamatuje podle některých malých detailů. Často mezi ně patří i centrální náměstí, náměstíčka či obecní návsi. Jsou to často místa, která na cizího návštěvníka přenesou onoho ducha, kterým to konkrétní hostitelské město dýchá.

24.7.2014

Filmovka nám stárne. Nebo jen zraje do krásy?

Čtyřicetiny jsou významným milníkem v životě každého člověka. Pro festival je to ještě významnější mezník. Zvláště pro ten, který si nehraje na přehlídku provoněnou snobismem a třpytivou povrchností rádobycelebrit. A právě taková je ta naše Filmovka. Alespoň v to doufám, že taková pořád ještě je.

22.7.2014

Co pro nás dělá eurokomisař? Nic

Eurokomisař je funkce plná protichůdných nesmyslů. V uplynulých dnech jsme zažili takový „humbuk" kolem toho, kdo se stane naším eurokomisařem, že zcela zanikla ta nejdůležitější otázka: Co takový eurokomisař dělá? Čím přispívá k tomu, aby se nám žilo lépe?

22.7.2014

Sklízejí, ale nesázeli

Možná jste si toho při večerní procházce do přírody také všimli. U pole se zeleninou nebo ovocného sadu zastaví auto, z něj za tmy vystoupí jeden nebo dva lidé, kteří mezitím, co řidič poodjede o kilometr nebo dva dál, sklízejí to, co sami nezaseli a nevypěstovali.

21.7.2014

Dobrý den Slovácko

Sedmileté dítě nesedí u počítačových her a zajímá se o přírodu. To je dneska skoro věta z nějaké sci-fi knížky. Naštěstí tomu tak není a je to popis holé skutečnosti. Nejkrásnější na tom je, že malý Ondřej Polák svojí zálibou v přírodě jí i pomáhá. Příkladem jsou určitě zachránění raci.

15.7.2014

Peníze a sport

Peníze a sport. Jedno od druhého v dnešním světě prakticky nelze oddělit. Otázka, zda velké peníze sport degradují na pouhý byznys, nebo naopak umožňují, aby výkony sportovců měly rostoucí tendenci, rozděluje fanoušky na celém světě.

9.7.2014

Charita není jen pro boháče. Vím, co říkám

Pomáhat může každý. Charita totiž není jen pro bohaté, jak často slýchám. To je pouze výmluva těch, kdo opravdu pomoci nechtějí. Věřte, že vím, co říkám.

1.7.2014

Dobrý den, Slovácko

Paštika, večer při kartách, ale také štípání dřeva na oheň. To se mi vybavuje, když si vzpomenu na svůj táborový pobyt. Ale také kamarádi. Ne ti „fejsbúkoví", ale živí kluci a holky z masa a kostí, s nimiž jsem strávil příjemné dny plné legrace a her.

27.6.2014

Školáci, užijte si prázdnin

„Nemám ráda dny, které do třídní knihy zapisuji o posledním červnovém týdnu. A nejvíc ze všeho se bojím té hodiny, kdy žákům předám vysvědčení a budu se s nimi před letními prázdninami loučit.

21.6.2014

Sny proměňuje starosta ve skutečnost

Archeoskanzen Modrá slaví desáté narozeniny. Ve slávě byli v pátek jeho zaměstnanci, ale také oba duchovní otcové velkomoravského opevněného hradiska, archeolog Luděk Galuška a starosta Modré Miroslav Kovářík.

13.6.2014

Dobrý den, Slovácko

Přicházející letní měsíce nejsou jen časem odpočinku a dovolených. Pro armádu středoškoláků a vysokoškoláků jde o období nabízející jim také možnost prázdninového přivýdělku. I když, nabízí. Podmínky nemají všichni stejné.

13.6.2014

Proč se pátků třináctého bojíme?

Číslovka třináct není u lidí, kteří věří na nejrůznější pověry, vůbec oblíbená. Je-li v kombinaci s pátkem, a ještě k tomu s měsícem v úplňku, což je právě dnes, přímo je děsí. Velice pověrčiví lidé dnes ani nevyjdou ze svých domovů, aby je nepotkalo nějaké neštěstí.

5.6.2014

Chovatelství není jen o penězích

Stovky hodin obětavé včelařské práce bývají ohodnoceny především kvalitním včelím medem a také příjemným pocitem z činností spojených s tímto koníčkem.

5.6.2014

Muzeum, gratuluji ti

Muzeum. Slovo, které působí trochu cize, trochu tajemně, trochu vznešeně. Záleží na tom, o které muzeum se jedná. To naše, Slovácké, má od všeho trochu. Ingredience, jako lákadlo pro návštěvníky, má namíchány v ideálním poměru.

4.6.2014

Dobrý den, Slovácko

Nedávno jsem v souvislosti s pokusem vybudovat další těžební sektor na Ostrožsku slyšel názor, že proti tomu obyvatelé regionu bojují zbytečně. Pokud se tam naleziště štěrkopísku nachází, stejně prý státu nikdo nezabrání, aby surovinu pod zemí nenechal ležet bez využití (rozuměj bez toho, aby na jejím prodeji vydělal).

4.6.2014

Dobrý den, Slovácko

Na straně 2 jsme pro vás připravili malé navnadění na blížící se světový šampionát ve fotbale. Ten v zemi tomuto sportu zaslíbené Brazílii začne už za osm dní. Mrzet nás může jediné, že na této oslavě fotbalu bude chybět host z Česka.

3.6.2014

Tlačit na starosty? Ano, na veřejných fórech

Desetileté působení v žurnalistice mě naučilo dívat se na okolní svět z poněkud kritičtějších úhlů, než tomu bylo v době, kdy jsem byl novinařinou nepolíbený. A musím přiznat, že jsem za tuto změnu optiky rád, neboť mi umožnila se k různým lidem, dějům a situacím přiblížit na dosah a své poznání pak předávat čtenářům.

31.5.2014

Pěkný den, děti

I letos oslaví kluci a holky první červen jako Mezinárodní den dětí. Děti jsou radostí nejen svých rodičů a prarodičů, ale všech dospělých. Jsou smyslem života i budoucností světa.

30.5.2014

Dobrý den, Slovácko

Dosažení sta let života je úctyhodnou metou nejen pro člověka, ale také pro instituci, které se podaří takto dlouho úspěšně působit v jakémkoliv regionu. A právě takové kulatiny slaví v těchto dnech Slovácké muzeum v Uherském Hradišti.

27.5.2014

Eurovolby jako trest

Eurovolby se staly trestem. Přísným trestem, kterým obyvatelé starého kontinentu demonstrují svou nespokojenost se zavedenými politickými stranami. Takto mluví o výsledcích voleb analýzy z mnoha evropských zemí.

21.5.2014

Dobrý den, Slovácko

Uherskému Hradišti se nyní nabízí rozsáhlá lokalita v dnešním areálu Uherskohradišťské nemocnice. Diskuse může začít. A nejspíš jako u většiny podobných záležitostí nepochybně povede k četným konfrontacím.

19.5.2014

Dobrý den Slovácko

Tak jsme si zase jednou mohli oddechnout a „poděkovat" meteorologům za to, že se jejich předpovědi počasí v závěru uplynulého týdne pro severovýchodní Moravu naplnily jen zčásti.

2.5.2014

Dobrý den, Slovácko

Včera za pět tři čtvrtě na devět jsem nervózně přešlapoval kousek od Pučalíka a v duchu nadával. Kde mohou být? Jsou normální? Vždyť přijdeme pozdě! Začátek mařackého koštu vína se pomalu blížil a já jsem si představoval, jak šampioni mizí v cizích koštovkách.

29.4.2014

Dobrý den, Slovácko

Kdysi mívaly oslavy Svátku práce standardně nalinkovaný průběh. Například v době před třiceti lety, v roce 1984, kdy jsem přes týden bydlel na internátě v Gottwaldově, to pro mě, jakož i pro spoustu dalších studentů znamenalo jediné, že 30. dubna odpoledne si užít volna domů nepojedeme.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT