VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

12.2.2015

Dobrý den, Slovácko

Mistrovství Evropy hráčů do 21 let sice v Praze, Olomouci a Uherském Hradišti odstartuje až za čtyři měsíce, vstupenky na jednotlivé zápasy ale mizí závratnou rychlostí už teď.

11.2.2015

Aby nekomplikovalo život obyčejným lidem

Někdy přemýšlím nad tím, že by mohlo být zajímavé pracovat ve sběrně surovin a sledovat, co všechno tam lidé přinášejí.

10.2.2015

Dobrý den, Slovácko

Úředníci se mezi sebou na dálku dohadují, podle jakých pravidel omezit přístup ke štěrkovým jezerům. Běžnému člověku je samozřejmě nejspíš jedno, zda u cesty potkává zákazovou značku podle odstavce A nebo B.

7.2.2015

Pod tíhou předsevzetí po měsíci

Čas kvapí mílovými kroky. Už je to přes měsíc od Nového roku, kdy se nejeden z nás zastavil a zaváhal na můstku, který jej převede do další etapy ve znamení nového letopočtu.

7.2.2015

Dobrý den, Slovácko

Máme být na co hrdí. Proč to říkám? Sestřička z dialýzy Uherskohradišťské nemocnice bude celý náš kraj reprezentovat na soutěži Miss sestra. Rodačka z Hluku postoupila do finále jako jediná z regionu.

5.2.2015

Dobrý den, Slovácko

Hvězda Slovácka Libor Došek byla v úterý v rádiu hostem u populární dvojice Těžkej Pokondr. Člen klubu ligových kanonýrů ukázal, že umí publikum bavit nejen s balonem na hřišti.

4.2.2015

Dobrý den, Slovácko

Osobní vztah k zabijačkám má nejeden obyvatel Slovácka. Není tedy divu, že pokud se nějaká koná dnes, nemusí mít její pořadatelé obavy o nezájem veřejnosti.

30.1.2015

Dobrý den, Slovácko

Silničáři a řidiči lomí rukama nad sněhovým přívalem, zatímco školáci z tak „štědrého daru nebes" neskrývají nadšení. I když i já patřím mezi ty, jimž v těchto dnech za volantem přibývají vrásky na čele, prázdniny na sněhu v zimě jsem si vždycky přál.

29.1.2015

Vysvědčení z rodičovství

Pro školáky je tu zase den D. Neboli den, kdy dostávají pololetní vysvědčení. I když vzato zcela popravdě, je to spíše významný den pro rodiče školáků. Ti totiž modelují své ratolesti k obrazu svému a podle svého mínění. A podle toho také očekávají výsledky. Idea a skutečnost se však často rozcházejí.

28.1.2015

Dobrý den všem rybářům

Na dva tisíce šupinatých úlovků se během trvání soutěže Můj rybářský úlovek vystřídalo na stránkách našeho Deníku. Každou středu, už po dobu čtyř let, totiž zveřejňujeme snímky ryb a jejich lovců, které jste do soutěže přihlásili Vy, naši čtenáři. Jednou za rok pak Vaše hlasování určí vítěze. Toho za rok 2014 vidíte na titulní straně právě dnes.

27.1.2015

Když se chce nadčlověk stát pánem světa

Ztělesnění zla, pekelná továrna na smrt nebo nejnižší stupínek toho, kam až může klesnout lidství taková označení použili ti, kteří přežili nacistická zvěrstva v koncentračním táboře Osvětim-Březinka, jehož 70. výročí osvobození Stalinovou armádou si dnes připomínáme.

21.1.2015

Milí čtenáři, soutěžte s námi!

Děkujeme Vám za množství fotografií dětských úsměvů, které jste nám během roku 2014 poslali do úterní přílohy Deník junior. Nyní se blížíme vyhlášení vítěze, který získá iPadmini.

20.1.2015

Dobrý den, Slovácko

Tiše, jako myška jsem se v neděli dopoledne musel protáhnout dveřmi na balkon Slováckého divadla, abych pořídil alespoň několik málo snímků z konkurzu na hlavní roli inscenace Alenka v říši divů a za zrcadlem.

19.1.2015

Dobrý den, Slovácko

Zbraňová amnestie je podle mého názoru docela dobrý nápad, soudě podle toho, že ji v naší zemi uspořádali už počtvrté a vždy za docela solidního zájmu veřejnosti. Zcela jistě by však měla mnohonásobně užitečnější efekt za hranicemi našich relativně klidných dnů.

15.1.2015

Dobrý den, Slovácko

Starostové obcí na Olšavě si tento víkend mohli ověřit spolehlivost nových protipovodňových opatření. Automatické systémy je vyrozuměly o stoupající vodní hladině.

14.1.2015

I rada neodborníka může zabránit požáru

Vánoce sotva skončily a mnohé rodiny si mohou vyprávět různé historky zabarvené „ohňovými" zkušenostmi. Někdo hasil stromeček, další zapomněl na hořící svíčku a jen díky pořádné porci štěstí se nic nestalo…

11.1.2015

Dobrý den, Slovácko

Ledu má nejeden obyvatel Slovácka v současném počasí asi až nad hlavu. Také jsem se ráno po cestě do práce mohla jít doslova klouzat. Mě ale zaujal článek o trochu jiném ledu. O výrobku jedné americké společnosti.

10.1.2015

Obchodníci s námi hrají hru

Totální výprodej! Krach cen! Taková hesla na nás v těchto dnech číhají prakticky na každém kroku. Až si člověk připadne, že by byl úplně hloupý, aby právě v tomto období nevytáhl peněženku a neutratil i to poslední, co mu ještě po Vánocích zbylo.

7.1.2015

Dobrý den, Slovácko

Dnes si můžete přečíst rozhovor s dnes už bývalým gólmanem Slovácka Dušanem Melichárkem. Popírá v něm otevřený konflikt s trenérem Habancem, přiznává však, že jejich vztah nebyl zdaleka ideální.

7.1.2015

Dobrý den, Slovácko

Potěšující zprávou je, že narůstá počet dětí, které se rodí v našem regionu, potažmo v porodnici Uherskohradišťské nemocnice. Vloni jich tam přišlo na svět o 81 víc než v roce 2013, což je tříletý rekord.

6.1.2015

Dobrý den, Slovácko

Všichni se věnujeme bezpočtu aktivit, které mohou přinášet určitá rizika. Máme koníčky, s nimiž může být spojena nejedna nepříjemná událost.

30.12.2014

Dobrý den, Slovácko

Silvestr máme na dosah a mnozí se už nemůžou dočkat zítřejšího nočního veselí, kdy se budeme loučit s končícím rokem a vítat ten přicházející. Pro mě však magická atmosféra toho dne nezačíná až s příchodem večera.

20.12.2014

Poprvé na zimáku? Na led se mi moc nechtělo

Když jsem coby malá holčička poprvé vyrazila bruslit na stadion, všechny dobře míněné rady mě spíš vyděsily. „Kdybys spadla, tak schovej prsty do dlaní, ať ti je někdo neuřeže." Málem jsem zůstala sedět na tribuně.

19.12.2014

Pomoc se vnutit nedá, ale vytratit se nesmí

Spát bez střechy nad hlavou má svou poetiku v parném létě, kdy se mnozí uchylují pod stany nebo baldachýn hvězdné oblohy. V zimě se ale toto kouzlo vytrácí a většina z nás je vděčná za chladných nocí za teplo domova.

17.12.2014

Jak jsem Václava Havla uviděl v Rudém právu

Ve čtvrtek tomu budou tři roky, co zemřel poslední prezident Československa a první prezident České republiky Václav Havel. Vzpomínám si, že jsem ho vůbec poprvé uviděl na fotografii v Rudém právu ve vydání 7. října 1989 ve společenské rubrice vedle přání k narozeninám Ferdinandu Vaňkovi.

17.12.2014

Ořechované se složili na vánoční dárek

V Ořechově si tamější obyvatelé mohli zakoupit zvonečky. Jejich prostřednictvím mohli napomoct k léčbě pětileté Lucky. Čísla, která z uspořádaných sbírek v této obci vzešla, svědčí o tom, že lidem osud dívenky nebyl lhostejný.

16.12.2014

Dobrý den, Slovácko

Člověk se učí celý život. Tuto okřídlenou větu slyšelo mnoho z nás. Bude to i tím, že je to pravda. Spousta profesí se musí stále vzdělávat, a to nemluvím jen o učitelích, právnících a lékařích.

13.12.2014

Svatá patronka tmavé noci

Svatá Lucie noci upije a dne nepřidá. Tak zní lidová moudrost našich předků vážící se k dnešnímu svátku žen jménem Lucie. Tato nadpřirozená bytost by měla noci upít, ale dne nepřidá.

11.12.2014

Děkujeme, milí zpěváci koled

Děkujeme, milí zpěváci koled, že jste nám pomohli vytvořit příjemný adventní podvečer. Včera se nás sešly tisíce. Když jsem si večer prohlížel fotografie rozesmátých tváří snad všech zpěváků, tak jsem si uvědomil, že žijeme ve vzácném regionu.

10.12.2014

Přijďte si s námi zazpívat koledy

Je to tady. Dnes v 18.00 se rozezní zpěvem všechna krajská a okresní města, ale i některé vesnice v České republice. Symbolický zpěvácký telemost propojí skoro šest stovek míst v naší zemi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT