VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

21.1.2015

Milí čtenáři, soutěžte s námi!

Děkujeme Vám za množství fotografií dětských úsměvů, které jste nám během roku 2014 poslali do úterní přílohy Deník junior. Nyní se blížíme vyhlášení vítěze, který získá iPadmini.

20.1.2015

Dobrý den, Slovácko

Tiše, jako myška jsem se v neděli dopoledne musel protáhnout dveřmi na balkon Slováckého divadla, abych pořídil alespoň několik málo snímků z konkurzu na hlavní roli inscenace Alenka v říši divů a za zrcadlem.

19.1.2015

Dobrý den, Slovácko

Zbraňová amnestie je podle mého názoru docela dobrý nápad, soudě podle toho, že ji v naší zemi uspořádali už počtvrté a vždy za docela solidního zájmu veřejnosti. Zcela jistě by však měla mnohonásobně užitečnější efekt za hranicemi našich relativně klidných dnů.

15.1.2015

Dobrý den, Slovácko

Starostové obcí na Olšavě si tento víkend mohli ověřit spolehlivost nových protipovodňových opatření. Automatické systémy je vyrozuměly o stoupající vodní hladině.

14.1.2015

I rada neodborníka může zabránit požáru

Vánoce sotva skončily a mnohé rodiny si mohou vyprávět různé historky zabarvené „ohňovými" zkušenostmi. Někdo hasil stromeček, další zapomněl na hořící svíčku a jen díky pořádné porci štěstí se nic nestalo…

11.1.2015

Dobrý den, Slovácko

Ledu má nejeden obyvatel Slovácka v současném počasí asi až nad hlavu. Také jsem se ráno po cestě do práce mohla jít doslova klouzat. Mě ale zaujal článek o trochu jiném ledu. O výrobku jedné americké společnosti.

10.1.2015

Obchodníci s námi hrají hru

Totální výprodej! Krach cen! Taková hesla na nás v těchto dnech číhají prakticky na každém kroku. Až si člověk připadne, že by byl úplně hloupý, aby právě v tomto období nevytáhl peněženku a neutratil i to poslední, co mu ještě po Vánocích zbylo.

7.1.2015

Dobrý den, Slovácko

Dnes si můžete přečíst rozhovor s dnes už bývalým gólmanem Slovácka Dušanem Melichárkem. Popírá v něm otevřený konflikt s trenérem Habancem, přiznává však, že jejich vztah nebyl zdaleka ideální.

7.1.2015

Dobrý den, Slovácko

Potěšující zprávou je, že narůstá počet dětí, které se rodí v našem regionu, potažmo v porodnici Uherskohradišťské nemocnice. Vloni jich tam přišlo na svět o 81 víc než v roce 2013, což je tříletý rekord.

6.1.2015

Dobrý den, Slovácko

Všichni se věnujeme bezpočtu aktivit, které mohou přinášet určitá rizika. Máme koníčky, s nimiž může být spojena nejedna nepříjemná událost.

30.12.2014

Dobrý den, Slovácko

Silvestr máme na dosah a mnozí se už nemůžou dočkat zítřejšího nočního veselí, kdy se budeme loučit s končícím rokem a vítat ten přicházející. Pro mě však magická atmosféra toho dne nezačíná až s příchodem večera.

20.12.2014

Poprvé na zimáku? Na led se mi moc nechtělo

Když jsem coby malá holčička poprvé vyrazila bruslit na stadion, všechny dobře míněné rady mě spíš vyděsily. „Kdybys spadla, tak schovej prsty do dlaní, ať ti je někdo neuřeže." Málem jsem zůstala sedět na tribuně.

19.12.2014

Pomoc se vnutit nedá, ale vytratit se nesmí

Spát bez střechy nad hlavou má svou poetiku v parném létě, kdy se mnozí uchylují pod stany nebo baldachýn hvězdné oblohy. V zimě se ale toto kouzlo vytrácí a většina z nás je vděčná za chladných nocí za teplo domova.

17.12.2014

Jak jsem Václava Havla uviděl v Rudém právu

Ve čtvrtek tomu budou tři roky, co zemřel poslední prezident Československa a první prezident České republiky Václav Havel. Vzpomínám si, že jsem ho vůbec poprvé uviděl na fotografii v Rudém právu ve vydání 7. října 1989 ve společenské rubrice vedle přání k narozeninám Ferdinandu Vaňkovi.

17.12.2014

Ořechované se složili na vánoční dárek

V Ořechově si tamější obyvatelé mohli zakoupit zvonečky. Jejich prostřednictvím mohli napomoct k léčbě pětileté Lucky. Čísla, která z uspořádaných sbírek v této obci vzešla, svědčí o tom, že lidem osud dívenky nebyl lhostejný.

16.12.2014

Dobrý den, Slovácko

Člověk se učí celý život. Tuto okřídlenou větu slyšelo mnoho z nás. Bude to i tím, že je to pravda. Spousta profesí se musí stále vzdělávat, a to nemluvím jen o učitelích, právnících a lékařích.

13.12.2014

Svatá patronka tmavé noci

Svatá Lucie noci upije a dne nepřidá. Tak zní lidová moudrost našich předků vážící se k dnešnímu svátku žen jménem Lucie. Tato nadpřirozená bytost by měla noci upít, ale dne nepřidá.

11.12.2014

Děkujeme, milí zpěváci koled

Děkujeme, milí zpěváci koled, že jste nám pomohli vytvořit příjemný adventní podvečer. Včera se nás sešly tisíce. Když jsem si večer prohlížel fotografie rozesmátých tváří snad všech zpěváků, tak jsem si uvědomil, že žijeme ve vzácném regionu.

10.12.2014

Přijďte si s námi zazpívat koledy

Je to tady. Dnes v 18.00 se rozezní zpěvem všechna krajská a okresní města, ale i některé vesnice v České republice. Symbolický zpěvácký telemost propojí skoro šest stovek míst v naší zemi.

9.12.2014

Hon v rozbahněných lečích

V sobotu ráno sáhli myslivci po flintách a vyrazili na hon. Ta tam byla bolest v nohou, na kterou si ti starší nimrodi se šesti a více křížky na svých bedrech stěžovali. Ty tam byly doma řeči o stáří, o jejich „jó, už to tak nejde".

8.12.2014

Česko dnes zpívá koledy. Přidejte se k nám i v Uherském Hradišti

Slovácko - Už dnes nás čeká čtvrtý ročník akce Česko zpívá koledy. Úderem 18. hodiny se rozezní vánoční písně také v pětici vesnic a měst Slovácka.

8.12.2014

Prioritou je zachování kvality lokality

V horkých letních měsících se nejspíš jezerům v Ostrožské Nové Vsi vyhne z uherskohradišťského regionu jen opravdu málokdo. Není to jen jejich hezký přírodní ráz, ale také překrásná zákoutí a neuvěřitelně čistá voda.

6.12.2014

Mikuláš – světec dobroty a štědrosti

Už je u vás doma „po Mikuláši" nebo se ten muž, který by se úplně rozdal, opozdil a přijde teprve dnes?

6.12.2014

Mýtinka je krásné místo. Využijte ji

Každá rodina drží více při sobě, pokud má místo společných setkávání. Může to být u prarodičů, na chalupě nebo třeba na zahradním grilování. To stejné platí i o sousedských vztazích.

4.12.2014

Co přinesou květy barborek?

Prvním významným krokem směřujícím k Vánocům je dnešní den, na který připadá svátek Barbory. V tento den uříznuté větvičky z ovocných i některých listnatých stromů přinášejí odměnu na Štědrý den, a to v podobě rozkvetlých drobných kvítků.

29.11.2014

Dobrý den, Slovácko

V neděli začíná advent, čili za čtyři týdny tady máme Vánoce. O první adventní neděli řada z nás zapálí první svíčku na adventním věnci. Každá z nich má svůj význam a „určené" jsou také barvy, i když se tento zvyk dnes příliš nedodržuje.

27.11.2014

Dobrý den, Slovácko

Sotva jsme ve včerejším vydání našich novin zveřejnili informaci, že vánoční strom na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti bude mít vůbec poprvé své jméno, okamžitě se na Facebooku Slováckého deníku roztrhl pytel s vašimi návrhy.

26.11.2014

Dobrý den, Slovácko

Řadu lidí znervózňuje zvyšující se počet míst, která jsou pod dohledem jakoby všudypřítomného kamerového systému.

25.11.2014

Schováme se dnes pod peřinu?

Letos Martin zaspal, protože na bílém koni nepřijel. Nenapravil to ani Leopold, ani Cecílie sněhem na Slovácku pole nepokryla. Že by to udělala Kateřina, jejíž svátek připadá na dnešní den?

21.11.2014

Sraz po 20 letech nestál za moc, ovlivnila ho tragédie v MESITu

Na tento den si po 30 letech velmi dobře vzpomínám. Naplánovali jsme si tehdy setkání po 20 letech od maturity na střední průmyslové škole strojnické v Uherském Hradišti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení