VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

18.6.2015

Dobrý den, Slovácko

Pravidelně každý čtvrtek chodíme s kamarády hrávat fotbálek na hřiště za hradišťskou sportovní halou. Dnes ale máme smůlu, celý areál je kvůli EURU neprodyšně uzavřen.

17.6.2015

Dobrý den, Slovácko

Jirko, zítra startuje Euro, takže otvírák je jasný. Lidi bude vedle fanzóny určitě nejvíce zajímat, jestli ještě budou k dispozici nějaké vstupenky na zápasy, které se hrají v Hradišti, obracím se včera ráno na poradě na kolegu Kordovaníka.

16.6.2015

Dnešní počítače jsou už jen „spotřební zboží"

Zabalit do deky či dát do krabice? Takovou otázku jsem před lety rovněž řešil v souvislosti se starým počítačem, který už naprosto přestal vyhovovat aktuálním požadavkům. A slovo starý v tomto případě platilo opravdu s velkým S.

15.6.2015

Dobrý den, Slovácko

Mimořádně bohatý víkend mají za sebou obyvatelé našeho i sousedních regionů. Zatímco tisíce z nás prožili tropické červnové dny u vody, jiní využili pestré nabídky programu Bílokarpatských slavností v Uherském Brodě, či mezinárodního ekologického festivalu Týká se to také tebe v Uherském Hradišti.

12.6.2015

Dobrý den, Slovácko

Před dvěma lety jsem ve Zlíně navštívil přednášku vyhlášeného záhadologa a spisovatele Ericha von Dänikena. V jejím závěru umožnil tento bořič mýtů posluchačům, aby mu položili několik otázek.

11.6.2015

Před 30 lety na Velehradě režimu nepřeslechnutelně zazvonil umíráček

Bylo mi 18 let, když jsem se 7. července 1985, spolu se svým bratrancem, prodíral mezi lidmi k oltáři pod širým nebem u velehradské baziliky. Cítil jsem, jak je statisícový dav kolem plný očekávání z nadcházející poutní mše uspořádané k 1100. výročí smrti sv. Metoděje.

10.6.2015

Nejistota je trýznivá

Mohl nehodu zavinit kvůli nepozornosti, příčinou ovšem mohla být taky náhlá zdravotní komplikace nebo i jiné okolnosti, se kterými cyklista z Uherského Brodu neměl nic co do činění.

9.6.2015

Dobrý den, Slovácko

Kdo ví, jaké má teď spaní hrdina, který, maskován nocí, podřezal ze soboty na neděli šestimetrový zdobený kříž na Rochusu. Odměna 50 tisíc korun za informace vedoucí k jeho dopadení je totiž lákavá, takže je možná jen otázkou času, kdy na pachatele spadne příslovečná policejní klec.

8.6.2015

Otevřená Evropa: EU v budoucnosti

/// Veronika Valerie Březíková, SŠ KOSTKA/// Vydavatel regionálních Deníků - akciová společnost VLTAVA-LABE-PRESS- ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice vyhlásili literární soutěž u příležitosti roku 2015 jako Evropského roku pro rozvoj.

8.6.2015

Otevřená Evropa: Evropská podpora Zlínu – a žije se nám lépe

/// Jan Řezník, SŠ HOTELOVÁ, ZLÍN/// Vydavatel regionálních Deníků - akciová společnost VLTAVA-LABE-PRESS- ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice vyhlásili literární soutěž u příležitosti roku 2015 jako Evropského roku pro rozvoj.

8.6.2015

Otevřená Evropa: EU kolem nás - Tlumačov

/// Natálie Mišáková, SŠ HOTELOVÁ ZLÍN /// Vydavatel regionálních Deníků - akciová společnost VLTAVA-LABE-PRESS- ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice vyhlásili literární soutěž u příležitosti roku 2015 jako Evropského roku pro rozvoj.

8.6.2015

Otevřená Evropa: EU kolem nás i v budoucnosti

/// Karolina Koutná, SŠ HOTELOVÁ, ZLÍN/// Vydavatel regionálních Deníků - akciová společnost VLTAVA-LABE-PRESS- ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice vyhlásili literární soutěž u příležitosti roku 2015 jako Evropského roku pro rozvoj.

8.6.2015

Otevřená Evropa: V situaci

/// Jan Jindřich Karásek, GYMNÁZIUM UHERSKÉ HRADIŠTĚ /// Vydavatel regionálních Deníků - akciová společnost VLTAVA-LABE-PRESS- ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice vyhlásili literární soutěž u příležitosti roku 2015 jako Evropského roku pro rozvoj.

8.6.2015

Otevřená Evropa: Svět v EU

/// Lukáš Lekeš, SPŠOA Uherský Brod/// Vydavatel regionálních Deníků - akciová společnost VLTAVA-LABE-PRESS- ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice vyhlásili literární soutěž u příležitosti roku 2015 jako Evropského roku pro rozvoj.

8.6.2015

Očkování proti klíšťové encefalitidě: volba každého z nás

Očkovat či neočkovat, toť, oč tu běží. My s partnerkou jsme na tuto otázku odpověď našli a naše dva „sviště" jsme naočkovat nechali. Teda vlastně…

2.6.2015

O respektu uprchlíků k naší kultuře

Zdá se být malicherné, jaké problémy mnohdy řešíme v našem relativně poklidném srdci Evropy. Zatímco nás v tuzemsku dokážou rozvášnit například jadrné bonmoty prezidenta republiky, o nichž jsme schopni švejkovsky diskutovat u piva až do závěrečné, přistávají u břehů Řecka a Itálie lodě přeplněné uprchlíky.

29.5.2015

Čím lidi odradit, aby nekouřili?

Den bez tabáku, který vyhlásila Světová zdravotnická organizace již v roce 1988 jako součást kampaně proti kouření, by měl být i u nás inspirací k dalšímu životu bez tabáku. Jak se ale rok co rok můžeme přesvědčit, kuřáci kouří o posledním květnovém dnu stejně jako jindy v roce. A tak se nabízí otázka: Kouřit, či nekouřit?

28.5.2015

Korupce ve fotbalu? Nesmysl

Tak nám včera pozatýkali takřka kompletní vedení světové fotbalové asociace FIFA. Prý kvůli korupci. Nesmysl. Zlí policisté, prokurátoři, vyšetřovatelé FBI a kdoví kdo ještě si jistě všechno vymysleli a snaží se na poctivé funkcionáře ušít nějakou boudu.

28.5.2015

Největší bohatství je zdraví

Tuto starou pravdu si většinou uvědomíme až ve chvíli, kdy uvidíme nějaké neštěstí nebo když nás samotné či naše blízké postihne vážná nebo i méně závažná nemoc.

27.5.2015

Každá podpora mladé rodině dobrá

Nemyslím si, že je příspěvek radnic novorozencům tím nejdůležitějším motivačním prvkem pro zvyšování porodnosti u nás. I když ve výsledku nejde o žádné horentní sumy, je určitě pozitivní, že některé radnice tyto částky zvyšují.

25.5.2015

Dobrý den, Slovácko

Poněkud zlověstně se může jevit představa bojovně naladěného tisícihlavého davu švédských fotbalových fandů, vykračujících sešikovaně, s vikingskými přilbami na hlavách, z centra Uherského Hradiště směrem k místní baště kopané. 

19.5.2015

Hloupneme snad? Ne, jen systém drhne

Na hrozivá čísla neúspěšnosti u maturit už jsme si zvykli. Přijímáme je se samozřejmým klidem jako výsledky sportky. Ony jsou však varováním. U písemné zkoušky z matematiky letos neuspěl každý čtvrtý student. To přeci svědčí buď o hloupých studentech, nebo o hloupých učitelích (snad mi kolegové kantoři prominou). Jinak není možné, aby po čtyřech letech, kdy na mladém člověku pracuje náš vzdělávací systém, čtvrtina totálně vyhořela.

19.5.2015

Les je užitečný každému z nás

Týden lesů, v jehož závěru se uskutečnila ve skanzenu Modrá a v chřibských lesích akce pro školy Den s Lesy České republiky, se nesl v duchu motta Ochrana lesa les užitečný všem.

15.5.2015

Jsme nejčtenější noviny v kraji, děkujeme

Náš Deník je od včerejška nečtenějšími seriózními novinami v kraji. I náš region se tak podle včerejších výsledků Media Projektu připojil k dalším středomoravským Deníkům a předběhli jsme tak ve čtenosti druhou MF Dnes a třetí Právo.

14.5.2015

Snad to konečně vyjde

Sídliště Olšava není špatné místo k žití. Když tudy někdy procházím, je tu klid, dostatek zeleně, vyžití pro děti. Milovníkům cyklistiky se tu nabízí stezka, kterou mají hned u nosu. Jen ta dostupnost. Kdo jde pěšky do města, nezbývá mu než kráčet podél zaprášené silnice. Pak čekání na semaforu u prvního přechodu pro chodce, mnohdy čekání i u druhého.

2.5.2015

Vzpomínky jsou stále živé

Ve dnech na přelomu měsíce dubna a května si lidé v obcích a městech Slovácka připomenuli vzpomínkovými pietními akty 70 let od konce II. světové války. K četným památníkům, pamětním deskám, pomníkům i pomníčkům padlých občanů byly položeny věnce a kytice květů.

27.4.2015

Dobrý den, Slovácko

Mimořádným zážitkem musel být pro gymnaziální výpravu z Velehradu výjezd do Vatikánu. Byť šlo o cestu jednodenní, málokomu se kdy poštěstí vydat se na návštěvu jednoho z nejmenších států světa ve vládním speciálu, a navíc s prezidentem republiky na palubě.

23.4.2015

Pokyn na ceduli mohl spoustu lidí odradit

Chodník uzavřen. Vstup povolen pouze pro obyvatele domu v ulici Svatováclavská. Takový nápis vítal několik dní všechny ty, kteří zamířili do ulice Svatováclavská od ulice Kollárova. Nebudu jej hodnotit dnešním pohledem, kdy už znám veškeré další okolnosti.

22.4.2015

Macbeth ve Slováckém divadle? Strhující drama v moderním pojetí

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Čarodějnice s tablety v rukou, šlechtici v oblecích pobíhající s mobilními telefony u ucha, blikající rozměrné obrazovky na stěnách, král na invalidním vozíku, rappersky pojatý tanec v imaginární jeskyni i působivý hudební podkres plný všem důvěrně známých tónů a zvuků dnešního světa.

22.4.2015

Země má svátek, ale stále jí dáváme zabrat

Den Země, který připadá na dnešek, se jako svátek životního prostředí slaví pětačtyřicet let. Jde o svátek, který upozorňuje lidi na dopady ničení životního prostředí. Každý z nás může svým dílem přispět k tomu, že se prostředí, v němž žijeme, bude stále zlepšovat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT