VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

24.12.2015

Pěkné Vánoce, Slovácko

Po předvánoční divočině na parkovištích, v obchodech i za plotnami sporáků bych chtěl nám všem popřát, abychom v následujících dnech pokusili sebe i své okolí obklopit pozitivní energií, vlídným slovem i konejšivým úsměvem. Zklidnění totiž náš současný svět potřebuje jako sůl. 

15.12.2015

Stříbrnou neděli jsem přežil, ale bylo to o fous

Třetí adventní neděli, pro mnohé především tu stříbrnou s obchody otevřenými dokořán, máme úspěšně za sebou a určitě nejsem sám, kdo je rád, že ji ve zdraví přežil. Vzhledem k tomu, že jsem v ten den byl nucen „nakouknout" do hypermarketu s domácími potřebami, abych pomohl své matce pořídit několik nezbytně nutných věcí každodenní potřeby, stal jsem se i já malinkatou součástí velkého předvánočního shonu.

15.12.2015

Dobrý den, Slovácko

Neúprosná čísla Českého statistického úřadu včera potvrdila pokračující trend v úbytku obyvatel Zlínského kraje.

6.11.2015

Regionální Deníky jsou nejčtenějšími ve Zlínském kraji

Region - Regionální Deník se stal nejčtenějšími novinami v kraji. Každý den si jej přečte 51 tisíc obyvatel, to je o 2000 více než druhou MF Dnes. Rodina Deníků se v absolutním počtu čtenářů stala nejčtenějšími seriózními novinami v České republice. Děkujeme Vám, milí čtenáři.

AKTUALIZOVÁNO
13.10.2015

O investicích do všeho, co se nedá spočítat

V sobotu 10. října uplynulo 70 roků od první premiéry divadelní hry, kterou v Uherském Hradišti předvedl tehdejší Spolek Slovácké divadlo. Jubileum si herci a vedení souboru spolu s diváky připomněli o víkendu slavnostním galavečerem.

2.10.2015

Dobře utajení uprchlíci v Uherském Hradišti

Mnozí z nás ani netuší, nakolik současná uprchlická tsunami, valící se Evropou, už prosakuje i do našeho regionu. Jediným místem v našem kraji, kam po-dle dostupných zpráv eskortují část migrantů od Břeclavi, je Uherské Hradiště.

23.9.2015

Do parlamentu míří strana NEVÍM

Tak se může stát, že napřesrok budou v parlamentu sedět politici ze strany NEVÍM. A možná taky vytvoří koalici s OSTATNÍ. Že jsem se zbláznil? Ani ne.

11.9.2015

Martin Nevyjel: Máme slavnosti vína, nikoliv rekordů

Koštovku připravit, dobrou náladu si přibalit. Asi tak by měla vypadat příprava na slavnosti vína. Stále častěji však kolem sebe slyším názor, že „už je to moc". Moc návštěvníků, moc souborů, moc stánků…

1.9.2015

Dobrý den, milí školáci

dneškem je už nadobro po prázdninách. Po dvou měsících koupání, pohodového vstávání bez budíku a bez odpoledního trápení se nad domácími úkoly se zase musíte vrátit ke svým každodenním povinnostem.

27.8.2015

Pěší pouť je oběť i zážitek

Sedm stovek katolíků, kteří v třetím srpnovém týdnu šlapali pěšky z různých koutů Moravy k Velehradu, si cestu k němu, zalitou slunečními paprsky, ale i dva dny skrápěnou deštěm, vybrali proto, že mezi všemi cíli poutí má naprosto mimořádné místo. Připomenuli si tu stále živý odkaz věrozvěstů Cyrila a Metoděje, který je základem snažení navrátit Moravě, co jí náleží z hlediska historického, kulturního i ekonomického.

19.8.2015

Snad to nebyla předtucha

Byl čtvrtek 13. srpna po čtrnácté hodině odpoledne. Přejížděl jsem železniční přejezd v Ostrožské Nové Vsi v Chylicích. Stalo se tak po velmi dlouhé době a tentokrát jako spolujezdec. Těsně před přejezdem jsme zastavili, aby se řidič rozhlédl, proto jsem měl celkem hodně času si to místo prohlédnout zase trochu jinak.

3.8.2015

O naší cestě k humánnější společnosti

Říká se, že na přelomu července a srpna vrcholí na mediálním poli okurková sezóna. Záleží však na úhlu pohledu, který má každý z nás trochu jinak nastavený. Zatímco někdo může považovat za atraktivní a zpravodajsky cennou informaci nejmenovaného celostátního televizního kanálu o výjezdu vedení Poslanecké sněmovny našeho Parlamentu do Mongolska a Japonska, jiný ji nemusí takzvaně zbaštit ani zabalenou do odlehčené reportáže začínající netradičním noclehem našich politiků v tamních jurtách.

31.7.2015

Nestárnoucí Vynález zkázy promítnou dnes

Pokaždé, když s hvězdným nebem nad hlavou usedám pod filmové plátno uprostřed hradišťského Masarykova náměstí, stávám se součástí natěšené divácké kulisy, hltající tu omamnou kinematografickou iluzi před sebou. Ani dnes večer tomu nebude jinak.

30.7.2015

LFŠ nabízí i pohled do filmového zákulisí

Když jsme potřebovali, aby malý Kolja opravdu autenticky brečel, museli jsme tomu pomoct. Vzali jsme mu všechny hračky, koblihy a poslali jeho mámu pryč, aby neměl žádnou oporu. Pak už se to točilo snáze. Takové postřehy z natáčení populárního filmu Kolja také zazněly v rámci besedy s režisérem Domácí péče Slávkem Horákem.

29.7.2015

Trocha stížností k velkým akcím patří

Pro jedny svátek filmu, na který se těší celý rok, pro druhé nutné zlo, které nezbývá než s trochou hartusení přetrpět. I tak lze chápat Letní filmovou školu, která stejně jako každá větší akce vytváří pomyslné dva tábory.

28.7.2015

Letní filmová škola zaujme i neznalé

Co je to vůbec ta Filmovka? Jako promítání v letním kině? Takovým otázkám jsem čelil koncem minulého týdne od návštěvy, která k nám zavítala do Uherského Hradiště v rámci svého dlouholetého pobytu v zahraničí. Právě tato skutečnost samozřejmě takovou „drobnou neznalost" u návštěvníků omlouvala, proto jsem neváhal trpělivě vysvětlovat.

27.7.2015

„Nuda" v podání Slováckého divadla

Každý rok na oficiálním zahájení Letní filmové slyším, že si lidé stěžují, že je to nuda. A při tom když sedíte v sále, slyšíte během těch třiceti minut většinou smích. Pořadatelé v čele s dlouholetým moderátorem, hercem Slováckého divadla Josefem Kubáníkem vždy vymyslí něco, čím tento oficiální akt ozvláštní.

26.7.2015

V zajetí vůně tuzemského česneku

V největší česnekové tržiště v České republice se v sobotu proměnila silnice mezi vstupem do zámku v Buchlovicích a centrem městyse. Už počtrnácté probíhala ve městečku a na zámku slavnost česneku, patřící k úzké špičce festivalů na světě.

25.7.2015

Filmovka pro mě není jen o filmech

Zase nadešel konec července a v hradišťských ulicích vyrostly zmrzlinové poutače, které kolemjdoucí zvou na pořádně šťavnatou dávku filmů. To filmové šílenství, které se v Hradišti už po jednačtyřicáté probouzí, mě fascinuje. Líbí se mi, že Hradišťané všech věkových kategorií se alespoň na jednu věc na Filmovce chystají, u tabulí s programy každou chvíli někdo postává a pročítá se nabitým obsahem.

24.7.2015

Tam, kde vítězí kouzlo stříbrného plátna

Zhlédnout téměř jakýkoliv film a ještě k tomu, kdy je libo, se dnes pro mnohé z nás stalo stejně snadnou a samozřejmou záležitostí, jako když jsme před 41 lety zakroutili patou v zemi a do vytvořeného důlku elegantně cvrnkali kuličky. CD, DVD, flešky či další typy hardwarových pamětí a jiných nosičů dat nám v současnosti umožňují pohodlně archivovat tisíce natočených snímků a podle nálady si zpestřovat kratochvíli jejich pouštěním v televizi, na počítačovém monitoru nebo třeba displeji mobilního telefonu.

21.7.2015

Nedovolme, aby se zrodila Planeta psů

Budeme čipovat psy, a to ve velkém. Tak zazněla jedna z reportáží v hlavní zpravodajské relaci našich televizních stanic. Rodinní mazlíčci tak začnou pod kůži dostávat miniaturní přístroje, které určí jejich polohu, když se ztratí. Také zřejmě ponesou informace, kdy a proti čemu bylo zvířátko očkováno.

21.7.2015

Zpečetili manželskou lásku a soudržnost

Pro pětasedmdesát manželských párů z celé naší vlasti, které se zúčastnily na Velehradě letního kurzu nazvaného Manželské setkání, byla páteční slavnostní mše v bazilice jakýmsi dalším posvěcením sňatku a zpečetěním manželské lásky, soudržnosti a úcty. K oltáři velehradského chrámu přicházely dámy s kytičkami květů nebo jen obilních klasů, držíce se pevně svých mužů za jejich pravou ruku.

17.7.2015

Lípa na Velehradě zasazená papežem je nadčasový symbol

Stáli jsme v kruhu, který tvořilo možná třicet, pětatřicet lidí. Řádové sestry, kněží, olomoucký arcibiskup František Vaňák a několik nás krojovaných. Uprostřed tohoto zvláštního seskupení osob přešlapovali u vykopané jámy dva ochránci přírody držíce v ruce lopatu a sotva dvoumetrovou lípu připravenou k zasazení.

14.7.2015

Kovář nemusí být chlap jak hora

Kovář. Již jen při vyslovení tohoto názvu jedné ze starých chlapských profesí, člověk zrovna slyší kovový zvuk kladiva. Snad také proto si u povolání kovář-podkovář každý představí chlapa jako horu, který docela lehce mává těžkým kladivem, případně v rukou ohýbá podkovu. Ne všichni kováři a kovářky, kteří si dali o víkendu dostaveníčko na devátém Buchlovském kování, byli velcí a statní.

10.7.2015

Dobrý den, Slovácko

Prsten od špičkového šperkaře, pobyt v luxusním hotelu nebo rodinný nákup zcela zdarma. To jsou ceny, o které se přes léto utkají novomanželské páry v dlouhodobě nejúspěšnější soutěži našich novin.

9.7.2015

Kde je dnes bezpečno?

Cesta za vytouženým odpočinkem se opět pro spoustu turistů stala tragickou. Ozbrojení útočníci znovu zabíjeli a za své cíle si zase vybrali nic netušící turisty. Tentokrát řada padla na tuniské letovisko Sousse. Podobné informace určitě neuniknou všem těm, kteří rádi vyrazí za poznáváním cizích regionů.

8.7.2015

Kompromis? V Pitíně jej dosáhli

S problémem, který řeší v Kunovicích, se v různých obměnách obce potýkají neustále, jak dokazuje například nedávné kácení hřbitovních tújí v Pitíně. Těžko si v podobných sporech hrát na soudce.

2.7.2015

Jsou tu dva měsíce prázdnin. Hurá na ně!

Slovácko – Veselé i smutnější bylo v úterý v některých školách na Slovácku loučení se školou. Ostatně, jako každý rok. Vždyť školáci jsou se svými úspěchy i neúspěchy stále tíž. Jaké vysvědčení předložili svým rodičům, podle toho vypadala rodinná atmosféra.

23.6.2015

Jednou nás to dostihne všechny

Stěhování není nic příjemného zřejmě pro nikoho z nás. Obzvláště v případech, kdy se nejedná o změnu dobrovolnou, ale vynucenou nepříznivou finanční situací nebo podlomeným zdravím.

22.6.2015

Držme jim palce, sleva by měla přijít

Kdo si někdy vyšlápl z uherskobrodského nádraží na tamní polikliniku, moc dobře ví, že se u toho mírně zadýchá i mladý člověk. Co mají pak dělat babičky a dědečkové, kteří nemusí být právě ve formě, ale na kopec se ke svému lékaři dostat musí. Že mají sednout do auta? To už mnozí staří lidé kvůli zdravotním potížím i dalším důvodům nemohou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT