VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

9.6.2016

Bez oprav to, bohužel, nejde

Pět měsíců intenzivního dunění kamionů přímo pod okny. To čeká již za několik týdnů obyvatele Bojkovicka. Opravdu není co závidět. Každý, kdo někdy bydlel u hlavní silnice, ví, o čem to je.

3.6.2016

Deník slaví desáté narozeniny

Málokterý obor lidské činnosti zažil za uplynulých deset let takový veletoč jako žurnalistika a noviny. Jenom si vzpomeňte, kde byl před deseti lety internet? Věděli jste v roce 2006, co je tablet či chytrý telefon? Já ne. V červnu roku 2006 jsme však všichni poprvé v rukou drželi náš Deník.

2.6.2016

Svému předchůdci by měl kouč Levý zavolat

Na včerejší tiskové konferenci, při které byl oficiálně představen nový trenér 1. FC Slovácko Stanislav Levý, padl na ostříleného kouče i dotaz, zda už mluvil se svým předchůdcem. Nový lodivod modrobílých řekl, že se teprve ve čtvrtek vrátil z dovolené a následně ho potkala nepříjemná rodinná záležitost, kterou musí vyřešit, takže momentálně nemá v plánu Svatopluku Habancovi volat.

31.5.2016

Dobrý den, Bojkovicko

Za pár dnů tomu bude přesně rok, co se obyvatelé Bojkovic vyjádřili pro to, aby jejich nové a reprezentativní náměstí v centru neslo jméno lékaře a mecenáše tamního muzea Josefa Tillicha, který Bojkovicím věnoval 37 let svého aktivního života.

30.5.2016

Dobrý den, Slovácko

Nesčíslněkrát už zvonila v Dolním Němčí hrana pěstování česneku, plodině, díky níž se tato obec stala proslulou daleko za hranicemi Slovácka. Zdá se, jako by bylo slyšet pěstitelský umíráček znovu. Dolněmčanský velkoproducent se totiž rozhodl, že už česnek sadit nebude.

20.5.2016

Jak budou žít včely, tak budou žít lidé

Dnes se bude poprvé oficiálně konat Světový den včel. Popud k tomu, aby se každoročně konal na počest průkopníka moderního včelařství Antonína Jaši, který se narodil 20. května 1734, dali na loňském kongresu v Jižní Koreji Slovinci. Světový den včel podpořila spolu s dalšími zeměmi i Česká republika.

19.5.2016

Dobrý den, Slovácko

Je v hradišťském aquaparku zima, nebo ne? Většina lidí, se kterými jsem se na toto téma bavil, tvrdí, že je tam hlavně v zimních měsících doslova „kosa". Moje pocity po návštěvách aquáče se liší. Naposledy před pár týdny jsem byl spokojený, přišlo mi, že je všechno, jak má být.

18.5.2016

Dobrý den, Slovácko

Správná volba, nebo střelba vedle? Bude Levý opět ten pravý jako před deseti lety? Odpověď na tyto otázky budeme znát možná až za rok, možná dříve. Někdo by si jako pokračovatele Svatopluka Habance představoval někoho mladšího, progresivnějšího, jak je teď v módě.

13.5.2016

Dobrý den, Slovácko

Pozorně jsem pročetl rozhovor kolegy novináře s ministrem Babišem o naší věznici. A jedno poselství mne překvapilo. Na opravu budovy si prý máme přispět my, místní. To se pan ministr asi přeřekl!

29.4.2016

Žezlo je ve správných rukou

Když měl Dalibor Řezníček říct, co pro něj titul nejlepšího sportovce Uherského Brodu znamená, okamžitě vypálil, že je to ocenění nejen jeho práce, ale také rodičů a všech trenérů. Byl skromný jako vždy.

26.4.2016

Líbat a stavět!

Nezadržitelnými kroky se opět blíží máj, lásky čas. Především ta kouzelná noc z posledního dubna na prvního května, kdy povětřím sviští čarodějnice na košťatech všeho druhu, je na líbací rituál lásky jako stvořená. Je potěšující, že toto doslova obřadní líbání zamilovanou omladinu neomrzelo ani v dnešní době plné komercí vnucených vzorců chování.

22.4.2016

Dobrý den, Slovácko

Čeština začíná registrovat doposud nepříliš známé slovní spojení, a to bezpečnostní dobrovolník. Přiznám se, že já jsem se s ním poprvé setkal na internetových stránkách ministerstva vnitra, které pod tímto názvem vytvořilo tzv. dotační program.

20.4.2016

Dobrý den, Slovácko

Nade mnou je sice přání dobrého dne, ten však v sobotu určitě neměli majitelé aut, která prozatím neznámý vandal poškrábal v ulicích Revoluční a Jana Žižky, ani obyvatelé domů v ulicích 28. října a Mojmírova, které pro změnu někdo posprejoval.

14.4.2016

Nabídku turistických služeb určuje trh

Když jsem navštívil světoznámé vodopády Iguaců, byl jsem zklamaný, že tamní turistický vláček v rámci několikakilometrové trasy podél padajících vod nezastavuje na vícero místech. Kolik krásných fotek se tam dalo pořídit!

13.4.2016

Dobrý den do celého kraje

Pokud si přečtete životní příběh prezidentky hnutí Na vlastních nohou Stonožka Běly Gran Jensen, zjistíte, že je na něm poutavá celá řada momentů. Krom její schopnosti strhnout školou povinné děti a jejich kantory k aktivitám ve prospěch chudáků v částech světa sžíraných válečným běsněním je to i její vytrvalost a vitalita, s jakou už čtvrt století na tomto poli působí.

9.4.2016

Někdy je bazén více než aquapark

Provozovat ve městě jen „obyčejný" bazén se dnes nenosí. Když člověk vyrazí takzvaně k vodě, chce tam mít už různé atrakce umělé vlny, masážní trysky a mladší ročníky samozřejmě tobogany. A to je minusem brodského venkovního plaveckého areálu.

30.3.2016

O světýlku naděje
 v tunelu nejistoty

Považuji se za patriota, a to platí i v případě vnímání letecké továrny Aircraft Industries, tedy přesněji řečeno Letu Kunovice, jak jsme této fabrice u nás na Slovácku dodnes neodvykli říkat. Ani se mi nechce počítat, kolik stavů klinické smrti Let za poslední čtvrtstoletí přežil.

29.3.2016

Zlo ovládne svět, pokud se mu nepostavíme

Zlo je třeba odhalit, pojmenovat a veřejně odsoudit. O tom jsem nikdy nepochyboval. Nebezpečným však je to, že jeho vzepětí v současnosti vybízí nás, obyčejné lidi, čím dál častěji k černobílým, přímočarým a o to radikálnějším řešením. Jejich slepým přejímáním se tak bohužel můžeme snadno dostat na okraj temné mlýnice nenávisti. Právě ta je základním zdrojem zběsilé atmosféry, v jejímž víru přestávají být lidé mezi sebou lidmi, a stávají se pouhou bezejmennou masou, střídavě se proměňující z prchajících štvanců v krvelačné pátrače po lidech ocejchovaných známkou kolektivní viny a naopak.

14.3.2016

Dobrý den, Slovácko

Vypadá to, že by se Hlučané konečně mohli dočkat toho, že se „něco" stane s rozpadajícími se budovami tamního Penkova statku.

7.3.2016

Dobrý den, Slovácko

Rádi vám přinášíme pozitivní zprávy.  Základna záchranné služby v Suché Lozi už brzy vyroste. Zdravotníci tak budou moct lépe plnit zákonem dané limity, do kdy se mají dostat k pacientovi.

29.2.2016

Dobrý den, Slovácko

V povaze lidí je rozdělovat čas, ale také něco slavit. Takže ti, kteří se narodili 29. února, se na letošní rok těšili stejně jako ti, kterým jejich rodiče dali křestní jméno Horymír. Lámu si hlavu nad tím, zda mezi příbuznými a kamarády neznám alespoň jednoho muže jménem Horymír. A víte, že jen jednoho?

12.2.2016

Doškův konec? Nejdůležitější potvrzení chybí

Libor Došek po sezoně ukončí kariéru, oznámil na středeční tiskové konferenci ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí. Potvrdil tak spekulace, které se nesly fotbalovým zákulisím. Zprávě ovšem zatím chybí punc oficiality, sám útočník totiž stále mlčí. Vůbec bych se nedivil, kdyby byl naštvaný, že za něj takové rozhodnutí oznámil někdo jiný.

12.2.2016

Dobrý den, Slovácko

Do hledáčku dramaturgů České televize (ČT) se dostala svérázná inscenace Slováckého divadla s názvem Cena facky aneb Gottwaldovy boty. Naše veřejnoprávní médium ji hodlá natočit v rámci svého mapování nejvydařenějších divadelních kusů každého kraje.

4.2.2016

O proměnách masopustní chasy

Festival masopustních tradic ve Strání je u nás na Slovácku nejdominantnější připomínkou rituálu s prastarými kořeny, sahajícími až do dob pohanských. I ten, jako spousta jiných obyčejů kolem nás, se však během staletí proměnil a podle etnografa Pavla Popelky, zakladatele onoho festivalu, z něj dnes zbyly jenom střípky.

30.1.2016

Dobrý den, Slovácko

Když člověk vyzkouší něco jiného, kolikrát teprve pak ocení, co měl dřív. To je obecné pravidlo, pod které se určitě podepíše nejeden člověk. Novináře zavede snaha po co nejzajímavějším článku na různá místa.

25.1.2016

„Neprojdou!" Státní hranice opět pod dozorem

Při jednom svém turistickém putování Pálavou v červenci 1989 jsem spolu s několika přáteli nocoval na Svatém kopečku nad Mikulovem. Usínali jsme pod širákem ve spacácích s pohledem do údolí na dva kilometry vzdálenou, ostře střeženou hranici mezi Československou socialistickou republikou a Rakouskem. Jako na dlani se před námi rozprostíral vysoký plot z ostnatého drátu se strážními věžemi.

15.1.2016

Dobrý den, Slovácko

Nejsem zavilým vyznavačem naturismu ani návštěvníkem nudistických pláží, přesto musím říct, že jsem byl v roce 2014 zklamaný z náhlého uzavření jediného prostoru, veřejně využívaného naháči v našem regionu.

13.1.2016

Dobrý den, Slovácko

Na plicním oddělení Uherskohradišťské nemocnice to včera kvůli otravě neznámou látkou v Uherském Ostrohu vypadalo jako v úle. Pacientů plná čekárna, sestřičky poletovaly po chodbách jako pilné včelky, nezastavili se ani doktoři a doktorky. „Takový šrumec jsme tady ještě neměli," přikývla jedna z nich.

24.12.2015

Pěkné Vánoce, Slovácko

Po předvánoční divočině na parkovištích, v obchodech i za plotnami sporáků bych chtěl nám všem popřát, abychom v následujících dnech pokusili sebe i své okolí obklopit pozitivní energií, vlídným slovem i konejšivým úsměvem. Zklidnění totiž náš současný svět potřebuje jako sůl. 

15.12.2015

Stříbrnou neděli jsem přežil, ale bylo to o fous

Třetí adventní neděli, pro mnohé především tu stříbrnou s obchody otevřenými dokořán, máme úspěšně za sebou a určitě nejsem sám, kdo je rád, že ji ve zdraví přežil. Vzhledem k tomu, že jsem v ten den byl nucen „nakouknout" do hypermarketu s domácími potřebami, abych pomohl své matce pořídit několik nezbytně nutných věcí každodenní potřeby, stal jsem se i já malinkatou součástí velkého předvánočního shonu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení