VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

20.2.2014

Dobrý den, Slovácko

Čeští hokejisté vypadli z olympijského turnaje a celou zemi, nebo alespoň tu sportovní část, zahalil smutek. Ačkoliv by to tak na první pohled mohlo vypadat, truchlit by nebylo správné. Jágr a spol. sice naganský zázrak nezopakují, šedivá mračna ale rozhání zlaté slunce Martiny Sáblíkové a také stříbrný měsíc biatlonistů.

15.2.2014

Snad nás už naše odpadky nezavalí

Odpady jsou vedlejšími produkty lidské existence. Jejich objem pak vzrůstá s tím, nakolik jsme civilizovanější. Svět máme jen jeden a pud sebezáchovy nám napovídá, že je potřeba se k němu chovat ohleduplně, aby nám vydržel. Ti, kteří mají rozum, se jím řídí.

14.2.2014

Dobrý den, Slovácko

Na začátku tohoto moc smutného příběhu jsou čtyři tragicky zemřelé dívky, jejichž společných pohřbů jsem se zúčastnil. Tak, jak to někdy bývá, prostě jen doplatily na to, že se podivnou shodou okolností ocitly ve špatnou dobu na špatném místě.

5.2.2014

Ať se daří, Šárko

Obsluhoval jsem anglického krále. Tak zní název jednoho z příběhů Bohumila Hrabala. S blížící se olympiádou se však začínají psát další napínavé příběhy. Česko má několik medailových nadějí.

4.2.2014

Odclonění hřbitova ocení také obyvatelé penzionu

Ačkoliv nepatří mezi místa, kam by se člověk obzvláště těšil, ale i přesto jej bohužel musíme chodit navštěvovat. Na hřbitov nejspíš docházíme všichni, abychom uctili památku zesnulých příbuzných, přátel či kamarádů.

1.2.2014

Nový seriál ukáže exotický Martinik očima hradišťské gymnazistky

Milí čtenáři, připravili jsme pro vás další nový seriál, se kterým se až do půli dubna budete každý pátek setkávat na stránkách Slováckých novin. Půjde o sérii aktuálních postřehů uherskohradišťské gymnazistky Sabiny Presové z jejího tříměsíčního pobytu na ostrově Martinik v Karibském moři.

30.1.2014

Dobrý den, Slovácko

Pamatuji si, jak před čtyřmi lety na olympijských hrách ve Vancouveru byla snowboardistka Šárka Pančochová, jak říkají mladí, totálně free. Nějaká olympiáda nemohla toho tehdy devatenáctiletého ďáblíka vůbec rozházet.

28.1.2014

Je to na nás. Že může být i hůř, je jisté...

Konec měsíce ledna vždy u školáků signalizuje nejvyšší míru pohotovosti. To se totiž kvapem blíží pololetní vysvědčení, jenžto více či méně u nich bývá tou nejčastější příčinou rozličných žaludečních nevolností, střevních neuróz či jiných destabilizujících stavů těla i duše.

28.1.2014

Bude kulturák, nebo ne, počkáme si

I ve velké době přijde člověku vhod malá hospůdka. Jak jsem nedávno zjistila, vesnice bez tradičního pohostinství prostě není vesnicí. Zajedno se mnou budou určitě nejen ti, kteří si rádi skočí „na jedno".

25.1.2014

Jak ho vidím já: Miroslav Polášek sedmdesátiletý

Je to krásný a obdivuhodný věk, kterého se dožívá v plné síle trenér Miroslav Polášek. Musím se přiznat, že jeho nejslavnější éru, kdy koučoval po boku Petra Uličného ligový Zlín a žižkovskou Viktorku, jsem sledoval jenom z novinových článků.

21.1.2014

Dobrý den, Slovácko

Konečně máme za sebou dvoutýdenní volební maraton, kdy bylo třeba, aby hlas lidu delegoval do Senátu PČR náhradníka v obvodu 80 za Tomia Okamuru. Konečně říkám proto, že už snad nebudu muset číst další příspěvky v poměrně nechutné dikusi na webu pod články o aktérech těchto voleb.

21.1.2014

Dobrý den, Slovácko

Kdybych si měla k popisu letošní zimy půjčit slova klasika, řekla bych: Tento způsob zimy, zdá se mi poněkud nešťastný… A nešťastný není jen pro provozovatele lyžařských center, ale také pro milovníky zimních sportů, děti a mnoho jiných.

20.1.2014

Dobrý den, Slovácko

Lidé bydlící v malých odlehlých vesnicích, vzdálených od městských aglomerací mnoho kilometrů, to s veřejnou dopravou neměli nikdy snadné.

17.1.2014

Jak přišla na svět divadelní cena Největší z pierotů

Již podevatenácté budou letos na divadelním plese oceněni tvůrci divadelních inscenací a herci cenou Největší z pierotů. Jak toto ocenění vzniklo?

17.1.2014

Právě dnes startuje náš nový seriál...

Milí čtenáři, dnes na této titulní straně zahajujeme šestidílnou sérii, jejímž prostřednictvím vám až do června jedenkrát za měsíc budeme po částech představovat aktivity Slováckého muzea v Uherském Hradišti.

16.1.2014

Dobrý den, Slovácko

Již jen o něco málo víc než měsíc zbývá do začátku jarní části Gambrinus ligy. Fotbalisté 1. FC Slovácko zatím zbrojí na druhou polovinu sezony bez posil, naopak přišli o Volešáka a pryč zmizí i Kubáň.

14.1.2014

Bude Slovácko plné sněhuláků?

Dočkáme se v lednu sněhu, abychom se mohli zapojit do charitativní akce Sněhuláci pro Afriku, která nebude mít obdoby nejen na Slovácku, ale i ve světě?

10.1.2014

Dobrý den, Slovácko

Právě dnes začíná super volební období roku 2014 obyvatelům 33 obcí Slovácka. Ti budou volit adepta na senátorský post za Tomia Okamuru. Cest k volební urně si však letos užijeme všichni, a to hned několikrát.

8.1.2014

Dobrý den, Slovácko

Pokud považuje za drahé byty a domy v našem regionu ten, kdo bydlení shání, není to tak znepokojující. Logicky závažnější se tato tematika začne jevit ve chvíli, kdy nad vysokými cenami nemovitostí začnou kroutit hlavou realitní specialisté.

30.12.2013

Silvestrovské Slovácké noviny berte s humorem a nadsázkou

Milí čtenáři, vposlední den v roce jsme pro vás připravili Slovácké noviny v hodně odlehčeném duchu. Najdete v nich nejenom vtipné fotografie členů naší redakce a snímky z letošní dovolené některých z vás, ale také články plné netušených informací a překvapivých zpráv. 

30.12.2013

Dobrý den, Slovácko

„Musel jsem včera svému třináctiletému synovi naplácat na zadek. Přistihl jsem ho v mé dílně, jak se stejně starým kamarádem ládoval do kovové trubky nějakou trhavinu, kterou chtěl o silvestrovské noci přivítat rok 2014," svěřil se mi můj známý.

30.12.2013

Oslava Silvestra je adrenalinový sport

Nejsem jedním z mnoha šílenců, kteří před Silvestrem hromadně vykupují všechny stánky s pyrotechnikou a těší se na půlnoční ohňostroj.

25.12.2013

Slovácké noviny podruhé v nové podobě už dnes!

Milí čtenáři, ve středu 15. ledna se vám dostane do rukou už druhé vydání s vylepšenou přílohou Slovácké noviny v novém a zároveň i praktičtějším rozměru. Jsem přesvědčený, že tuto proměnu oceníte. Navíc jsme vylepšili také jejich obsah.

20.12.2013

Dobrý den Slovácko

Přestože máme pocit, že paní Zima už pár dnů úřaduje, oficiální začátek její vlády nastane zítra v 18 hodin a 10 minut, kdy Slunce vstoupí do znamení Kozoroha. Přicházející období je pak označováno jako zimní slunovrat a pro naše předky znamenalo návrat vegetačního cyklu a oslavu nového života.

17.12.2013

Dobrý den, Slovácko

K adventnímu času v posledních letech už neodmyslitelně patří také jarmarky na náměstích. Většina z nás si jejich atmosféru oblíbila natolik, že si jí užívá, jak jen to jde.

14.12.2013

Na honu s foťákem

Pouze tři leče trvala v sobotu cesta babského honu v mysliveckém sdružení Lípa Staré Město. Byly tu poslední stovky metrů blátivých polí, několik náhodných setkání s drobnou zvěří srstnatou a pernatou, které se uskutečnilo v honitbě za zády Starého Města.

13.12.2013

Lucie je patronkou kratší noci...

Jak ten čas letí. Opět je tu pátek, který se letos už podruhé sešel s třináctkou. Mnozí lidé už od časných hodin myslí v duchu nejrůznějších pověr na to, zda je nepotká nějaké neštěstí.

11.12.2013

Milí čtenáři, těšíme se na vás

Tři sta obcí a měst v celé zemi se dnes v 18.00 rozezní zpěvem pětice koled. Na střední a východní Moravě se k akci Deníku připojilo 37 míst. Proč to vše děláme? Abychom připomněli, že je advent, čas střetávání se.

10.12.2013

Dobrý den, Slovácko

Zpívání koled má v našem regionu mnohaletou tradici a o její udržení se spolu s vámi, milí čtenáři, snažíme také my ve Slováckém deníku. Už zítra úderem 18. hodiny se můžete zapojit na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti před kavárnou Jiné Kafé do celorepublikové akce s názvem Česko zpívá koledy.

8.12.2013

Komu vděčí Dolněmčané za svůj školní bazén

Dolní Němčí – Bylo mi šest let a pět měsíců, když jsem 26. srpna 1973 v davu zvědavců i já s rodiči, prarodiči a mladším bratrem poprvé nahlédl do zbrusu nové základní školy v Dolním Němčí. Vzpomínám si, jak mě ta vůně novoty při prohlídce vyšňořených prostor s nekonečně dlouhými chodbami omámila.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT