VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

21.1.2014

Dobrý den, Slovácko

Kdybych si měla k popisu letošní zimy půjčit slova klasika, řekla bych: Tento způsob zimy, zdá se mi poněkud nešťastný… A nešťastný není jen pro provozovatele lyžařských center, ale také pro milovníky zimních sportů, děti a mnoho jiných.

20.1.2014

Dobrý den, Slovácko

Lidé bydlící v malých odlehlých vesnicích, vzdálených od městských aglomerací mnoho kilometrů, to s veřejnou dopravou neměli nikdy snadné.

17.1.2014

Jak přišla na svět divadelní cena Největší z pierotů

Již podevatenácté budou letos na divadelním plese oceněni tvůrci divadelních inscenací a herci cenou Největší z pierotů. Jak toto ocenění vzniklo?

17.1.2014

Právě dnes startuje náš nový seriál...

Milí čtenáři, dnes na této titulní straně zahajujeme šestidílnou sérii, jejímž prostřednictvím vám až do června jedenkrát za měsíc budeme po částech představovat aktivity Slováckého muzea v Uherském Hradišti.

16.1.2014

Dobrý den, Slovácko

Již jen o něco málo víc než měsíc zbývá do začátku jarní části Gambrinus ligy. Fotbalisté 1. FC Slovácko zatím zbrojí na druhou polovinu sezony bez posil, naopak přišli o Volešáka a pryč zmizí i Kubáň.

14.1.2014

Bude Slovácko plné sněhuláků?

Dočkáme se v lednu sněhu, abychom se mohli zapojit do charitativní akce Sněhuláci pro Afriku, která nebude mít obdoby nejen na Slovácku, ale i ve světě?

10.1.2014

Dobrý den, Slovácko

Právě dnes začíná super volební období roku 2014 obyvatelům 33 obcí Slovácka. Ti budou volit adepta na senátorský post za Tomia Okamuru. Cest k volební urně si však letos užijeme všichni, a to hned několikrát.

8.1.2014

Dobrý den, Slovácko

Pokud považuje za drahé byty a domy v našem regionu ten, kdo bydlení shání, není to tak znepokojující. Logicky závažnější se tato tematika začne jevit ve chvíli, kdy nad vysokými cenami nemovitostí začnou kroutit hlavou realitní specialisté.

30.12.2013

Silvestrovské Slovácké noviny berte s humorem a nadsázkou

Milí čtenáři, vposlední den v roce jsme pro vás připravili Slovácké noviny v hodně odlehčeném duchu. Najdete v nich nejenom vtipné fotografie členů naší redakce a snímky z letošní dovolené některých z vás, ale také články plné netušených informací a překvapivých zpráv. 

30.12.2013

Dobrý den, Slovácko

„Musel jsem včera svému třináctiletému synovi naplácat na zadek. Přistihl jsem ho v mé dílně, jak se stejně starým kamarádem ládoval do kovové trubky nějakou trhavinu, kterou chtěl o silvestrovské noci přivítat rok 2014," svěřil se mi můj známý.

30.12.2013

Oslava Silvestra je adrenalinový sport

Nejsem jedním z mnoha šílenců, kteří před Silvestrem hromadně vykupují všechny stánky s pyrotechnikou a těší se na půlnoční ohňostroj.

25.12.2013

Slovácké noviny podruhé v nové podobě už dnes!

Milí čtenáři, ve středu 15. ledna se vám dostane do rukou už druhé vydání s vylepšenou přílohou Slovácké noviny v novém a zároveň i praktičtějším rozměru. Jsem přesvědčený, že tuto proměnu oceníte. Navíc jsme vylepšili také jejich obsah.

20.12.2013

Dobrý den Slovácko

Přestože máme pocit, že paní Zima už pár dnů úřaduje, oficiální začátek její vlády nastane zítra v 18 hodin a 10 minut, kdy Slunce vstoupí do znamení Kozoroha. Přicházející období je pak označováno jako zimní slunovrat a pro naše předky znamenalo návrat vegetačního cyklu a oslavu nového života.

17.12.2013

Dobrý den, Slovácko

K adventnímu času v posledních letech už neodmyslitelně patří také jarmarky na náměstích. Většina z nás si jejich atmosféru oblíbila natolik, že si jí užívá, jak jen to jde.

14.12.2013

Na honu s foťákem

Pouze tři leče trvala v sobotu cesta babského honu v mysliveckém sdružení Lípa Staré Město. Byly tu poslední stovky metrů blátivých polí, několik náhodných setkání s drobnou zvěří srstnatou a pernatou, které se uskutečnilo v honitbě za zády Starého Města.

13.12.2013

Lucie je patronkou kratší noci...

Jak ten čas letí. Opět je tu pátek, který se letos už podruhé sešel s třináctkou. Mnozí lidé už od časných hodin myslí v duchu nejrůznějších pověr na to, zda je nepotká nějaké neštěstí.

11.12.2013

Milí čtenáři, těšíme se na vás

Tři sta obcí a měst v celé zemi se dnes v 18.00 rozezní zpěvem pětice koled. Na střední a východní Moravě se k akci Deníku připojilo 37 míst. Proč to vše děláme? Abychom připomněli, že je advent, čas střetávání se.

10.12.2013

Dobrý den, Slovácko

Zpívání koled má v našem regionu mnohaletou tradici a o její udržení se spolu s vámi, milí čtenáři, snažíme také my ve Slováckém deníku. Už zítra úderem 18. hodiny se můžete zapojit na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti před kavárnou Jiné Kafé do celorepublikové akce s názvem Česko zpívá koledy.

8.12.2013

Komu vděčí Dolněmčané za svůj školní bazén

Dolní Němčí – Bylo mi šest let a pět měsíců, když jsem 26. srpna 1973 v davu zvědavců i já s rodiči, prarodiči a mladším bratrem poprvé nahlédl do zbrusu nové základní školy v Dolním Němčí. Vzpomínám si, jak mě ta vůně novoty při prohlídce vyšňořených prostor s nekonečně dlouhými chodbami omámila.

5.12.2013

Dobrý den, Slovácko

V českém liturgickém kalendáři patří den 4. prosince svaté Barboře, světici, která se stala ochránkyní havířů, dělostřelců, kameníků, horníků a mnoha dalších povolání. S jejím svátkem je spojena řada pořekadel, ale i velmi starý zvyk řezání větviček třešní.

27.11.2013

Dobrý den, Slovácko

Sedm poslanců z našeho kraje poprvé okusilo, jaké je to sedět ve sněmovně. V místě, kde se spolurozhoduje o dalším osudu 10 milionů občanů naší země.

26.11.2013

Dobrý den, Slovácko

Přišla svatá Kateřina, nevzdaluj se od komína. Tato pranostika se přesně hodí na počasí, které nám meteorologové předpovídají na následující dny. Přesvědčit jsme se o tom mohli právě včera, kdy pomyslné ledové drápky listopadu na vlastní kůži pocítila většina z nás.

21.11.2013

Měly by být ve všech městech

Je chvályhodné, že žáci a studenti mají snahu zřídit volnočasový klub. V době, kdy se stále škrtá v autobusových i vlakových spojích a na děti toulající se v ulicích číhají mnohdy pochybné druhy zábav, je takové zařízení efektivním a příjemným řešením.

19.11.2013

Zbytečnou smrt si nezasluhují

Nepatřím mezi pejskaře ani ochránce zvířectva, zřejmě proto mě ta informace doposud míjela obloukem. Když jsem se včera dozvěděl, že na Slovensku běžně utrácí psy po několika dnech strávených v útulku, nechápal jsem to.

16.11.2013

Dobrý den, Slovácko

Česká svoboda a demokracie už mají 24 let. Pravda, není úplně dokonalá, trochu s ní ještě mlátí puberta, ale to je jev přirozený a časem jistě vyprchá. Mnoho se toho za ty více než dvě dekády změnilo, což přirozeně vnímají jen ti, kteří zažili dobu před revolucí.

15.11.2013

Dobrý den, Slovácko

Vskutku originálním způsobem, přímo na tribuně fotbalového stadionu v Uherském Hradišti, požádal svou milou o ruku skalní fanoušek 1. FC Slovácko.

13.11.2013

Déšť nedéšť, obchůzku nezrušíme

Když jsem jela o víkendu na hody do Stříbrnic, přemýšlela jsem, jestli chasa obchůzku zruší nebo ne. Venku mrholilo, bylo zima, prostě počasí ne zrovna vhodné na procházku po vesnici.

11.11.2013

Bobří vytrvalost

Jak ukázal příklad z Březolup, bobři rozhodně nejsou hloupá zvířata. Přestože si na ně „došlápli" tamní myslivci i odborník s důmyslnými pastmi, z deseti bobrů na „lep" sedli v posledních několika měsících jen čtyři.

8.11.2013

Děkujeme Vám, čtenáři Deníku

Nejlepší výsledky v historii jsou vždy důvodem k radosti. Takovou radost teď máme i my, redaktoři regionálního Deníku na střední a východní Moravě. Vděčíme za ni všem našim čtenářům.

6.11.2013

Škola se stala ozdobou obce

Když jsem psal článek o dokončené omlazovací kúře Základní školy Traplice, zabloudil jsem v myšlenkách do roku 1978. Tehdy Trapličtí poslali do výslužby zastaralou školní budovu v centru obce a otevřeli na okraji vesnice vzdělávací ústav pavilonového typu, o němž žáci i kantoři jenom snili.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení