Pro mnohé fanoušky, kteří si užívají pravděpodobně poslední mistrovství světa v ledním hokeji konané v Ostravě, je neodmyslitelnou součástí se k fandění buďto patřičně vybavit, či si alespoň pořídit některý z upomínkových předmětů. Výběr je rozhodně velký. Nejvíce suvenýrů naleznou fanoušci ve stanu v oficiální fanzóně u Ostrava arény, menší výběr téhož zboží je pak přímo v hale na chodbách.

K dostání jsou za ceny poplatné prestiži akce jak věci do domácnosti, tak i „na sebe“. Vybírat si lze z produktů se symboly šampionátu, tedy s maskotem, oficiálním logem, sloganem či vlajkami účastníků, nebo přímo s fanouškovskými produkty konkrétní země.

Na dračku jdou puky, hrnky, trička a šály

Nejlevnějšími produkty jsou kulatá nálepka s logem šampionátu či maskoty Bobem a Bobkem za 90 korun, nášivka s jedním z maskotů za 140 korun a magnetka nebo odznáček s vícero motivy za 220 korun. „Nejvíce lidí ale kupuje puky, zájem je i o hrnky, trička a šály,“ zmínila mezi řečí jedna z prodavaček. Nutno však podotknout, že hned druhý hrací den šampionátu, takže poměr prodaných produktů se může časem lišit.

Ostravar Aréna je Ostrava aréna, Ostrava, 11. 5. 2024
Ostravar Aréna, nebo Ostrava aréna? Vítkovická hala během MS trpí schizofrenií

U zmíněných puků mají fanoušci na výběr hned z několika variant. Za 290 korun si mohou koupit puk s logem šampionátu či maskotem (obojí na bílém podkladu), za 550 korun pak puk s logem šampionátu na černém podkladu a vlajkami všech účastníků v dárkovém boxu, případně také puk s logem šampionátu, jehož zadní strana slouží jako otvírák lahví. To je jediná výjimka, kdy je puk oboustranný, všechny ostatní verze mají pouze čelní potisk.

Oficiální oboustranný hrací kotouč k zakoupení ve fanzóně není. Jedinou cestou, jak jej získat, je chytit případný puk, který vyletí z ledové plochy, který pořadatelé kvůli zakomponovanému čipu požadují vrátit výměnou právě za oficiální hrací kotouč bez čipu. Pro „fajnšmekry" je ve fanzóně a Ostrava aréně k dostání také památeční kotouč s kovovým ražením a motivem někdejšího Paláce kultury a sportu za 1250 korun.

Suvenýry pražských účastníků v Ostravě neseženete

Co se týká dalších hojně prodávaných suvenýrů, hrnek s maskotem stojí 390 korun, stejně jako minihokejka s vlajkami účastníků a logem turnaje. Za plyšového Boba nebo Bobka zaplatíte 790 korun.

Z oblečení lze vybírat kousky s logem turnaje, maskoty Bobem a Bobkem či sloganem Heart of the game (v české verzi Srdce do hry). A pochopitelně také v barvách a motivech všech zúčastněných zemí. Vyjma českého národního týmu jsou však v Ostravě k dostání pouze předměty s účastníky ostravské skupiny B, tedy s motivy USA, Švédska, Slovenska, Německa, Lotyšska, Francie, Kazachstánu a Polska.

Cizinci v Ostravě během MS hokeje, 11. května 2024.
Cizinci na MS v Ostravě: Nadšení z veřejné dopravy, ale málo hokejové atmosféry

Kšiltovka stojí v jakémkoli národním provedení shodně 790 korun, stejně jako triko (dětské verze jsou o sto korun levnější). Mikina stojí 1590 korun (dětská 1290 korun), dres je pak k dostání v závislosti na zvolené zemi ve dvou variantách – originální za 2490 korun (dětský za 1990 korun) a fandres za 1590 korun.

Kdo má o některý ze suvenýrů zájem, neměl by otálet, například v roce 2015, kdy se turnaj v Ostravě konal naposledy, byly některé suvenýry v pokročilém průběhu skupinové fáze vyprodány. Suvenýry s motivy turnaje jsou k dostání také on-line na webu https://iihf-wm.dfshop.com/en-cz/.

K tématu

Kolik stojí oficiální suvenýry k MS v hokeji?

Hrnek (maskot)…………………...390 korun

Puk (dárková krabička)……...…..550 korun

Puk (logo/maskot)….…………….290 korun

Puk (otvírák na láhev)……………550 korun

Puk (kovové ražení, motiv haly)…1250 korun

Odznáček (logo, vlajky)………….220 korun

Šála………………………...……...690 korun

Kšiltovka…………………………..790 korun (dětská 690,-)

Triko………………………………..790 korun (dětské 690,-)

Mikina………………………...……1590 korun (dětská 1290,-)

Dres………………………………..2490 korun (dětský 1990,-)

Fandres.………………………......1590 korun

Plyšový maskot…………………...790 korun

Přívěsek (puk)..…………………...290 korun

Magnet (maskot)...………………..220 korun

Pytel na záda……………………...550 korun

Minihokejka s vlajkami zemí……..390 korun

Nášivka (maskot)………………….140 korun

Nálepka (logo/maskoti)….………..90 korun