Všechno "zlé" je k něčemu dobré a díky tomu místo připravovaného muzikálu Chicago, který měl být především doménou dámské části hereckého souboru, vznikli velmi úspěšní a diváky obdivovaní Pokrevní bratři. Jak si ale vedou ty, které vymění divadelní prkna za mateřskou dovolenou?

Začala to Stázinka

Herečku Andreu Nakládalovou si diváci pamatují napřiklad coby Haničku z Jiráskovy Lucerny, či Vicky z bláznivé komedie 1+2=6. Letos se však s oběma jmenovanými a některými dalšími rolemi rozloučila, a to proto, aby se věnovala dcerce Stázince. Na svět přišla předposlední květnový den a dnes se má čile k světu. A maminka se už pomalu může začít věnovat své profesi herečky, i když momentálně více před kamerou. Diváci se na ni mohou těšit v nejnovějším snímku Zdeňka Trošky Strašidla a od ledna ji čeká natáčení romantické komedie s Aňou Geislerovou a Ondřejem Vetchým Pohádky pro Emu. Dočkají se jí ale i na prknech Malé scény, kde 18. ledna vystoupí v úspěšném Krabaretu.

Tři další miminka na cestě

Na konci května, kdy se dcerka Andrei Nakládalové narodila, ještě nikdo v divadle netušil, že těhotenství začne přibývat. Jako první je pak ohlásila Pavlína Hejcmanová, která měla vytvořit jednu z hlavních rolí v muzikálu Chicago. Vedení divadla okamžitě hledalo řešení a ve chvíli, kdy je našlo, přišla se stejnou novinkou i Klára Vojtková a brzy nato i Jitka Josková (v říjnu se pak vdala, dnes je z ní paní Hlaváčová). To už ale začínal červenec a plány divadla se musely od základů změnit. "Tak hektické prázdniny jsem ještě nezažil. Herečky před mateřskou, divadlo před začátkem zkoušení Chicaga a žádný režisér, který by mohl během několika týdnů zkoušet něco jiného, co by diváky uspokojilo steně jako očekávaný titul," přiznal se ředitel Michal Zetel, jenž prvního září převzal klíče od ředtelny po odcházejícím Igoru Stránském. Nakonec se spolu s kolegy rozhodl pro Pokrevní bratry a byla to trefa do černého.

A co pánové?

Nečiní se však jen dámy, o další potomky se snažili i pánové. Kromě zmiňovaného hereckého páru Pavlíny a Jiřího Hejcmanových miminko očekával i David Vaculík, jenž už s manželkou vychovává syna Jindřicha. K němu se jim 11. prosince narodila dcera Marie. Na svět přišla v době, kdy plné divadlo očekávalo další reprízu muzikálu Pokrevní bratři, v němž David Vaculík hraje jednu z titulních rolí. "Maruška se narodila v půl sedmé, v sedm jsme začínali hrát. Jel jsem do divadla celý rozechvělý a vlastně ani nevím, jak jsem to zvládl," přiznal se herec. Po skončení představení ale Yvetta Blanarovičová, která hraje jeho matku, zastavila potlesk, aby divákům radostnou novinu oznámila. "Takže jsem se vlastně stala babičkou," uzavřela za obrovských ovací.

To je dáreček!

Radovali se ale už i u Hejcmanů. Dostali totiž ten nejkrásnější vánoční dárek. Přímo na Štědrý večer se jim narodil syn Jakub. Doma už na něj nezrpělivě čeká bráška Matěj. "Taková radost nejde popsat. Mám druhého syna!" zvolal Jiří Hejcman, aby hned pár hodin po porodu bavil diváky v hlavní roli komedie Nájemníci. "Jsem strašně unavený, ale šťastný," usmíval se po náročném představení, aby jej hned druhý den čekala další repríza Rychlých šípů a den nato jedna z hlavních rolí v muzikálu Donaha!.

Kdo je další na řadě?

Nyní se oči kolegů herců, ale i diváků upínají ke Kláře Vojtkové, která své první děťátko na svět přivede v lednu a dva měsíce nato se miminko narodí i Jitce Hlaváčové - Joskové. Ta už prozradila, že s manželem očekávají narození syna Mikuláše. "Stále se mě někdo ptá, jestli nebudu rodit už zítra, nebo jestli nečekáme dvojčata," usmívá se oblíbená herečka při pohledu na stále se více zakulacující bříško. "Odpovídám, že ne, jen mám pro Mikuláše více pohodlí," dodává s tím, že pár měsíců po porodu se na jeviště vrátí. Divákům totiž slíbila další reprízy veleúspěšné komedie 1+2=6, kde hraje jednu z hlavních rolí. V divadle se ale mezitím šeptá, že těhotenstvím hereček není konec…

Autor: Josef Kajetán