„Přesně v 9.58 hodin přišel na svět Kristián Michalík, který při porodu vážil 3350 gramů a měřil 50 centimetrů. Mamince Gabriele Pavlačkové z Veselí nad Moravou se narodil jako první dítě, chlapec i jeho maminka jsou zdraví a v pořádku,“ informoval mluvčí hradišťské nemocnice Egon Havrlant.

Prvním letos narozeným občánkem Uherského Hradiště je Leontýnka Chrástková, která přišla na svět ve středu 2. ledna v 10.40 hodin. „Při porodu vážila 3140 gramů a měřila 47 centimetrů. Narodila se právě jeden den po termínu porodu a je prvním dítětem Elišky a Tomáše Chrástkových,“ doplnil nemocniční mluvčí.

V loňském roce se v Uherskohradišťské nemocnici narodilo 1341 dětí, což je o 14 více než v roce předchozím. Z celkového počtu dětí narozených v roce 2018 v uherskohradišťské porodnici bylo 662 dívek a 679 chlapců. Nejvíce porodů připadlo v loňském roce na červenec, nejslabším měsícem byl z tohoto pohledu leden.

„Nejpopulárnějším dívčím jménem u dětí narozených v Uherskohradišťské nemocnici byla loni Eliška, mezi chlapeckými jmény byl nejoblíbenější Jakub. Mezi netradičními jmény nechyběli Bryan, Zoey, Andi, Ellijah nebo Ayla,“ upřesnil Egon Havrlant.